Genel 18 AĞUSTOS 2009 / 10:44

Menejerlik efsanesi devam ediyor

Yeni Championship Manager sürümü, istediğin kadar öde modeliyle geliyor.

Yeni Championship Manager sürümü, istediğin kadar öde modeliyle geliyor.


Eidos Interactive, yarın itibarıyla Championship Manager oyununda köklü bir değişiklik yapmaya hazırlandığını duyurdu. Açıklamaya göre yeni futbol menajerliği oyununun indirilebilir PC sürümü, tam oyuna 1 peni gibi rakamlardan başlayan fiyatlarla 'istediğin kadar öde' modeliyle oyunseverlere sunulacak. Championship Manager, futbol tutkununa oyunun en yeni sürümünü ödemek istedikleri fiyata deneme olanağı sağlıyor.

Championship Manager 2010’da ‘istediğin kadar öde’ promosyonu 10 Eylül gece yarısına kadar sürecek. Kullanıcılar bu tarihten itibaren satın aldıkları oyunu doğrudan www.champmanstore.com sitesinden indirebilecek. Oyun tam fiyatla tüm büyük satıcıların portföyüne girene kadar futbol tutkunlarının tek ödemesi gereken, 2.50 Sterlin işlem ücreti ve ek olarak kendi tercihleri dâhilinde 1 peniden başlayacak ilave bir tutardan ibaret olacak.

İki yıldan uzun bir süredir geliştirilen Championship Manager 2010, her isteyenin futbol dünyasına girerek kendi futbol takımını yönetmesine, oyuncu almasına, transfer ücretlerini saptamasına ve taktiklere karar vermesine olanak tanıyor.  Oyunda, futbolcu veritabanlarını güncellemek için 300’den fazla insandan oluşan küresel bir keşif ağından yararlanılıyor ve eski Premier League ve dünya kupası hakemlerinden Graham Poll ve eski West Ham efsanesi Mervyn Day gibi profesyonellerden tavsiyeler alınıyor. Oyundaki yeni özellikler arasında, 500’ün üzerinde münferit oyuncu animasyonu olan özel yapım 3D oyun motorunu içeren geniş çaplı bir teknoloji, kullanıcılara kendi frikiklerini ve korner atışlarını yapma fırsatı tanıyan bir ‘duran top’ oluşturucusu, dünyanın dört köşesindeki ülkelerdeki yetenekleri bulmaya yönelik keşif ağları ve mükemmel takımı seçmeye veya yeni yıldızları denemeye yardımcı olacak deneme maçları bulunuyor.

CM Season Live ile oyun her ay 2009-10 sezonundan gerçek futbolcu verileriyle ve bilgilerle güncelleniyor. CM Season Live, Avrupa’nın önde gelen 10 ülkesindeki en son istatistikleri, skorları, puan tablolarını, futbolcu transferlerini, oyuncu istatistiklerini, sarı/kırmızı kartları, önemli sakatlıkları içeriyor. Hâlihazırda internetten ısmarlanmak üzere piyasaya çıkmış olan CM Season Live, oyunun kutulu kopyasını alanlara ücretsiz olarak verilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun