Genel 17 MART 2010 / 06:30

Memorial’da yeni yatırımlar dönemi

Birkaç aylık süreçte İstanbul Ataşehir ve Antalya hastanelerini faaliyet açacak olan Memorial Sağlık Grubu, Hizmet Hastanesi’nin de işletmesini aldı.

Birkaç aylık süreçte İstanbul Ataşehir ve Antalya hastanelerini faaliyet açacak olan Memorial Sağlık Grubu, Hizmet Hastanesi’nin de işletmesini aldı.


İstanbul Ataşehir ve Antalya hastanelerini devreye sokmaya hazırlanan Memorial Sağlık Grubu, Türk Böbrek Vakfı ile de Hizmet Hastanesi'ni devr almak üzere anlaşmaya imza attı. 2000 yılından bu yana Böbrek Vakfı'nın kuruluşu olarak faaliyet gösteren Hizmet Hastanesi'nin işletmesi anlaşma kapsamında 10 yıllığına Memorial Sağlık tarafından gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, ‘Türkiye'nin önde gelen vakıflarından Türk Böbrek Vakfı tarafından kurulan Hizmet Hastanesi, kurulduğu günden bu yana hastalarına sağladığı kaliteli sağlık hizmetinden ve tıbbi etik kurallarından hiçbir zaman ödün vermemiştir. Bu tür işbirlikleri ile kurumlarda yeni sinerjiler ortaya çıkacağına inanıyoruz. Amacımız Hizmet Hastanesi'nde çok daha fazla sayıda insana medikal kaliteden ödün vermeden hizmet vermektir. Memorial Sağlık Grubu yapacağı medikal ve teknolojik yeniliklerle Hizmet Hastanesi'ne 20 milyon doların üzerinde bir katkı sağlayacaktır.' diye konuştu. Yeni açılacak hastane yatırımları hakkında bilgi veren Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç de, "Memorial Ataşehir Hastanesi İstanbul'un Anadolu yakasındaki hastaların her türlü sağlık ihtiyacını karşılayacak, dünya standartlarında teknolojik altyapı ve donanımına sahip bir kompleks olacak. 21 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu, gözlem yatakları ile birlikte 143 yataklı, İstanbul Anadolu yakasının en büyük hastanelerinden biri. Ataşehir hastanemiz, hem İstanbul'un Anadolu yakası hem de Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelecek hastalara kaliteli ve dünya standartlarında sağlık hizmeti sunacaktır. Memorial Antalya Hastanesi ile de, Türkiye'nin turizm merkezi olan Antalya'da, o bölgenin şu an alamadığı dünya standartlarında bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun