Genel 09 EKİM 2008 / 12:51

MEB Çağrı Merkezi projesini Probil ile büyütüyor

Kamudaki en yetkin ve esnek Çağrı Merkezi’ni kurmayı hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaçlarının çözümünde yüklenici firma olarak Probil’i seçti.

Kamudaki en yetkin ve esnek Çağrı Merkezi’ni kurmayı hedefleyen Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaçlarının çözümünde yüklenici firma olarak Probil’i seçti.

Milli Eğitim Bakanlığı, günlük telefon yoğunluğunun yanı sıra sınav dönemlerinde artan telefon trafiğini karşılamakta yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak ve kurumsal bir yapıya kavuşmak amacıyla kurmaya karar verdiği Çağrı Merkezi’nin kurulum ve 2008 yılı sonuna kadar işletilmesi için Probil’i tercih etti.


 


Çağrı Merkezi’nde IP telefonlar kullanılarak çağrıların karşılanması, e-posta yoluyla gelen soru ve taleplerin yanıtlanması, gelen bütün çağrıların kaydedilmesi, veritabanında saklanması ve gelen çağrıların anlık duvar panosu (Wallboard) üzerinden izlenmesi işlemleri Cisco ürünleri altyapısıyla gerçekleştiriliyor.


 


Proje kapsamında Açık Öğretim Okulları, OKS, SBS sınavları ve bilgisayar teknolojisi sınıfları hakkındaki çağrılar, Çağrı Merkezi tarafından karşılanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, gelecek yıl Çağrı Merkezini daha da büyüterek hem Bakanlığın hizmet verdiği bütün ihtiyaçlarını kapsamasını hem de gelişmiş insan gücünü kullanarak Türkiye’deki istihdama katkı koymayı hedefliyor.


 


MEB Çağrı Merkezi’nde, uzaktan eğitim kurumları (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, Açık İlköğretim Okulu) öğrenci iş ve işlemleri, tüm okullardaki bilgisayar teknolojisi sınıflarının garanti şartları kapsamında işletim sorunları ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan merkezi sistem sınavları (OKS ve SBS) konusunda bilgilendirme yapılıyor.


 


Çağrı Merkezi’nde ayrıca, okullarda kurulan Bilgisayar Teknolojisi sınıflarının garanti hizmetlerinin takibinde kullanılmak üzere http://btariza.meb.gov.tr adresli Web tabanlı bir uygulama geliştirildi. Bu uygulama ile okullar tarafından girilen arıza bilgileri ilgili firmaya doğrudan ulaştırılabiliyor.


 


Milli Eğitim Bakanlığı Çağrı Merkezi, 444 83 83 numaralı telefondan hizmet veriyor. Çağrı Merkezi’ne ayrıca, cagrimerkezi@meb.gov.tr e-posta adresinden veya http://cagrimerkezi.meb.gov.tr adresli internet sitesinden Web çağrısı açarak ulaşılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun