Genel 01 ARALIK 2010 / 12:27

McAfee Channel Summit İstanbul'da gerçekleştirildi

Etkinlikte özellikle sanallaştırma ve bulut güvenliği ve bu alandaki yeni ürünler masaya yatırıldı.

Etkinlikte özellikle sanallaştırma ve bulut güvenliği ve bu alandaki yeni ürünler masaya yatırıldı.


Dünyanın önde gelen bilişim güvenliği şirketlerinden olan ve geçtiğimiz Ağustos ayında Intel tarafından satın alındığını duyurduğumuz McAfee, Channel Summit etkinliğini İstanbul'da gerçekleştirdi. Etkinlikte iş ortaklarına yönelik çözümler ve yeni nesil güvenlik çözümlerinin yanında, en çok üzerinde durulan konu bulut bilişim sistemlerinin güvenliği oldu.

McAfee Türkiye Kanal Müdürü Özgür Civek, sanallaştırma ve bulutta bilişim konusunun özellikle seçildiğinden bahsederek bu sistemlerin güvenliğinin son derece önemli olduğunu dile getirdi. Bulut güvenliği konusunda McAfee'nin çok geniş bir ürün portföyüne sahip olduğunu söyleyen Civek, "Bu bir kanal organizasyonuydu. Dolayısıyla kanal temsilcilerimize bu yeni kavramla ilgili olarak en yeni bilgileri vermek ve çözüme ulaştıracak ürünler konusunda doğru yönlendirmeler yapmalarını sağlamak için böyle bir etkinliğe imza attık" dedi. Civek, gelecekte de bu konunun üzerine gitmeye devam edeceklerini ve kanalı yetkinleştirmek için gösterdikleri bu çabaların sürekli olacağını belirtti. Civek, ikinci fazın 2011'in başında gerçekleştirileceğinin de bilgisini verdi.

Çalışan sayısı 8, bayi sayısı 200'den fazla

McAfee Gelişmekte Olan Pazarlar Kanal Direktörü Mirko Ledic de, Türkiye'nin McAfee tarafından bakıldığında gelişmekte olan ülkeler listesinde en üst sıralarında yer aldığını söyledi. Ledic, özellikle Türkiye ekibinin performansından memnuniyet duyduğunu dile getirerek "Türkiye'nin bilişim güvenliği açısından sağlamlığını koruması için çabalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Türkiye'nin bu pozisyonunun yatırımlara da olumlu yansıdığını söyleyen Ledic, McAfee Türkiye ofisinde geçtiğimiz yıl 3 olan çalışan sayısının bu yıl 8'e yükseldiğinin ve iş ortakları sayısının 200'ü geçtiğinin altını çizdi.

Intel birleşmesinin ardından şirketin yaşayacağı olası değişimleri de uygun bir zamanda McAfee Türkiye ve Yunanistan Bölge Müdürü Armağan Zaloğlu ile gerçekleştireceğimi bir görüşmenin ardından sizlere aktarmayı umuyoruz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun