Genel 03 MART 2009 / 15:42

MasterCard’dan internet üzerinden çocuk istismarına engel

MasterCard, internette çocuk istismarının ve görüntülerle elde edilen maddi kazancın önüne geçmeyi amaçlayan Avrupa Finansal Koalisyonu’nun kurucu üyesi oldu.

MasterCard, internette çocuk istismarının ve görüntülerle elde edilen maddi kazancın önüne geçmeyi amaçlayan Avrupa Finansal Koalisyonu’nun kurucu üyesi oldu.


Avrupa Finansal Koalisyonu, bu suçları ortadan kaldırmayı hedefleyen polis operasyonlarını kolaylaştırmak ve desteklemek amacıyla, çocuk istismarına yönelik görüntülerin dağıtılmasına karşı mücadele eden tüm tarafları bir araya getiriyor.  


MasterCard, bu amaçla Avrupa Komisyonu, Europol, ulusal emniyet teşkilatları, çocuk esirgeme kurumları ve Avrupa’daki önemli finans ve internet sektörü üyeleri ile güç birliğine gidiyor. Amaç, Çocuk İstismarını ve Bu Yolla Elde Edilen Gelirleri Durdurmak. Koalisyon üyeleri internet üzerinden çocuk istismarına yönelik görüntüleri almak için kullanılan elektronik ödeme sistemleri akışını durdurma amaçlı sektörler arası çözümler üretecek.    


MasterCard Europe Başkanı Javier Perez; "MasterCard Worldwide olarak, çocukların suistimaline dayanan karmaşık bir endüstri haline gelen ve gitgide büyüyen bu alanı yok etmek için araç ve kaynaklar sağlamaya devam edeceğiz. Problemin doğası gereği bu yasadışı endüstriye karşı, koalisyon üyeleri olarak farklı beceri ve bilgilerimizi bir araya getirip ortaklaşa çözümler bulmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde çocuk istismarına yönelik görüntülerin internette kullanılmasını destekleyen fonların akışını durdurabiliriz. Bu nedenle Avrupa Finansal Koalisyonu’nun kurucu üyesi olmaktan ötürü gururluyuz ve işbirliğimizle Avrupa’da çocuk istismarına karşı büyük bir güç oluşturacağımıza güveniyoruz”dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun