Genel 23 EYLÜL 2010 / 14:35

Mark Zuckerberg zenginlikte Steve Jobs'ı solladı

Forbes'un açıkladığı listede Zuckerberg, Jobs'ın yedi sıra önünde yer alıyor.

Forbes'un açıkladığı listede Zuckerberg, Jobs'ın yedi sıra önünde yer alıyor.


Mark Zuckerberg henüz 26 yaşında. Beş yıl önce Facebook isimli sosyal paylaşım sitesini kuran Zuckerberg, bu platform üzerinde 500 milyondan fazla üye toplamayı başardı. Bu kadar üye Zuckerberg'in bütçesine oldukça iyi geldi. Öyle ki genç adam şu anda teknoloji endüstrisinden para kazanan ilk on işadamı arasına girdi.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, tüm sektörlerin değerlendirildiği Forbes'un en zengin 400 Amerikalı listesinde 35. sırada yer alıyor. Genç işadamının yıllık geliri 6,9 milyar dolar olarak açıklandı. Bunun yanında yıllardır bilişim sektöründe bulunan Steve Jobs aynı listede 6,1 milyar dolarlık geliriyle 42. sırada yer alıyor.

Google CEO'su Eric Schmidt de listede 48. sırada kendine yer bulurken 5,45 milyar dolarlık gelire sahip olduğu belirtildi. Intel'in kurucularından Gordon Moore da 3,5 milyar dolarlık geliriyle 88. sırada kaldı.

Ünlü e-ticaret sitesi eBay'in yaratıcısı İran asıllı Amerikalı Pierre Omidyar 5,5 milyar dolarlık geliriyle Mark Zuckerberg'in arkasında kalan zenginlerden biri oldu.

Forbes'un listesinin tamamına http://www.forbes.com/wealth/forbes-400/list?industry=6&state= adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun