Genel 28 TEMMUZ 2010 / 10:02

Magic Trackpad, gelenekselliğe meydan okuyor

Apple, masaüstü bilgisayarlar için tasarladığı Magic Trackpad’i duyurdu.

Apple, masaüstü bilgisayarlar için tasarladığı Magic Trackpad’i duyurdu.


Apple Salı günü duyurduğu yeni Mac Pro modelini sunduktan sonra şimdi de uzun süredir beklenen geleneksel Mac faresinin yerini alacak olan Magic Trackpad’i duyurdu.

Masaüstü kullanıcılarına yönelik olarak geliştirilen Magic Trackpad kesintisiz parmak kontrolüyle fare üzerinde yapılan her türlü tıklama işlemini tanıyor. Magic Trackpad’in çoklu dokunma desteği, parmakla döndürme işlemi yapıyor ve uygulamalar arasında parmakla geçiş yapabilme gibi özellikler sunuyor.

Apple açıklamalarına göre, bu yeni ürün MacBook Pro modellerinde kullanılan yerleşik dokunmatik yüzeylerden yaklaşık yüzde 80 daha büyük. Ayrıca şirket ilk kez hem daha geniş bir touch pad ile gelirken, hem de ürünü masaüstü bilgisayarlar için de tasarladı.

Geleneksel farenin yerini alacak olan Magic Trackpad, Mac OS X 10.6.4 ile uyumlu. Bağlantısını ise Bluetooth üzerinden kablosuz olarak sağlıyor.

iMac klavyesiyle de uyumlu olarak tasarlanan Magic Trackpad 69 dolardan satışa çıktı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun