Genel 14 EKİM 2010 / 09:42

Macy's sihirli aynasına kavuştu

"Ayna ayna söyle bana, bu elbise üzerimde nasıl durur acaba?"

"Ayna ayna söyle bana, bu elbise üzerimde nasıl durur acaba?"


Amerika'da faaliyet gösteren ve konsept olarak tıpkı bizdeki Boyner gibi birbirinden farklı şeylerin satıldığı çok katlı mağazalar zinciri Macy's, kullanıcıların istedikleri kıyafeti giymeden üzerinde deneyebilecekleri aynaları kullanmaya başladı.

New York'taki Herald Square mağazasına yerleştirilen 72 inç boyutundaki ayna görünümlü ekranının karşısına geçtiğinizde, katalogdan seçtiğiniz kıyafetleri kendi yansımanız üzerinde deneyebiliyorsunuz. Dahası, yanınızda bir iPad varsa bunu aynayla senkronize edip görüntü ve model aktarımı da yapabiliyorsunuz.

Bu konudaki uygulamalar sadece bununla sınırlı değil. Daha önce verdiğiniz beden ölçülerine göre şekil değiştirebilen bir robot da yine kıyafet deneme amacıyla kullanılmıştı (http://news.cnet.com/8301-17938_105-20018094-1.html).

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun