Genel 02 ARALIK 2010 / 11:31

Maaşlar bu yıl yüzde 8 oranında zamlanacak

2011’de maaş zammıyla birlikte istihdam oranlarının da artması söz konusu.

2011’de maaş zammıyla birlikte istihdam oranlarının da artması söz konusu.


Secretcv.com’un 2011 yılının zam oranlarını araştırdığı anket çalışmasının sonuçları geldi. Birçok sektörü temsil eden şirketin yanıtladığı anket sonuçlarına göre 2011 yılında çalışanların alacağı ortalama zam oranı yüzde 8 olarak görülüyor.

Elbette sektörlere göre zam oranları değişkenlik gösteriyor. Sonuçlara göre çağrı merkezi, lojistik alanında yüzde 13; holding, ithalat- ihracat hizmeti veren şirketlerde yüzde 11; sağlık-hastane, insan kaynakları, enerji, eğitim alanında yüzde 9; bilgisayar, BT, internet, dayanıklı tüketim malları, inşaat, gıda, telekomünikasyon, mağazacılık ve perakende alanlarında yüzde 8’lik bir zam artışı bekleniyor.

Tekstil, otomotiv, turizm, bankacılık alanlarında ise yüzde 7; bankacılık-finans, danışmanlık sektöründe yüzde 6 ve beyaz eşya sektöründe de yüzde 5’lik bir artış söz konusu olabilir.

2011’de istihdam oranlarınında da artış görülecek

2010’da başlayan ekonomik iyileşme ve kıpırdanmaların ücret zam oranlarına yansıması bekleniyor. 2010 yılında temkinli davranmayı sürdüren şirketlerin 2011’de başarılı çalışanlarını elde tutmak için yan haklara daha fazla önem verileceği düşünülüyor.

Yanı sıra perakende, tekstil, sağlık ve bankacılık sektörlerinde 2010 yılına göre daha fazla istihdam sağlanacağı tahmin ediliyor. 2011 yılında iş dünyasında daha cesur ve girişimci adımlar atılacağı ve istihdamın da artacağı öngörülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun