Genel 04 KASIM 2008 / 08:53

Lotus Notes iPhone’da yerini aldı

IBM Lotus Notes kullanıcıları artık iPhone üzerinden e-postalarına bakabilecek, listelerindeki kişilere ulaşabilecek ve randevularını takip edebilecek.

IBM Lotus Notes kullanıcıları artık iPhone üzerinden e-postalarına bakabilecek, listelerindeki kişilere ulaşabilecek ve randevularını takip edebilecek.


Apple.com web sitesinde web uygulamaları sayfasında yer alan Lotus iNotes Ultralite, önceden ürün satın almış olan Lotus Notes kullanıcıları için ücret talep edilmeden cihazlara indirilebiliyor. Ayrıca uygulamanın içerisinde Lotus Symphony’nin güncellenmiş bir sürümü de bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar gelen e-postalardaki eklentileri de rahatlıkla açabilecek ve değiştirebilecek. Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 28 dilde indirilebilen bu uygulama, Lotus ve IBM güvenlik korumalarıyla sunuluyor. Kullanıcılar VPN bağlantısını da yine iPhone üzerinden gerçekleştirip veri transferini daha güvenli bir hale getirebilecek. Lotus Domino Web Access altyapısını kullanan uygulamalar, iPhone web tarayıcısı olan Safari üzerinden çalışıyor. Dünyada 140 milyonu aşkın Lotus Notes kullanıcısı bulunuyor. iPhone desteği IBM'in ‘Tomorrow at Work’ adını verdiği esneklik stratejisi doğrultusunda attığı bir adım olarak tanımlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun