Genel 28 TEMMUZ 2009 / 13:45

Lotus Notes çalışanları sosyalleştiriyor

IBM Lotus, Notes yazılımı ile kullanıcıları sosyal ağlara bağlıyor.

IBM Lotus, Notes yazılımı ile kullanıcıları sosyal ağlara bağlıyor.


Yeni Widget'lar Notes ara yüzü üzerinden LinkedIn ve TripIt siteleri ile sosyalleştirip, seyahatlerini organize edebilmelerini sağlıyor. LinkedIn ve TripIt gibi popüler internet sitelerinin içeriklerine tek bir sayfada ulaşılması bundan sonra mümkün olacak.

Lotus Notes kullanıcıları bundan sonra profesyonel ağlarında yaşanan gelişmeleri kullanıcı ekranı üzerinden takip edilebilecek. Sadece tek bir tıkla arama yapılabilirken, profiller de yine aynı pencereden incelenebiliyor. TripIt de yine widget aracılığı ile Lotus Notes'a entegre olmuş durumda. Kullanıcılar seyahatlerini başka bir siteye gitmeden organize edebiliyor ve hatırlatmaları takip edebiliyor.


IBM, Lotus Notes'un son sürümünü blog ve sosyal ağ sitelerinden gelen öneriler ışığında hazırlamış. Yüzlerce öneriyi süzgeçinden geçiren firma, daha akıllı çalışmak isteyen bu kişilerin isteklerine kulak vermiş ve değişiklikleri tamamlamış. Bu sürümle beraber kullanıcılar daha az zamanda daha çok kontak ismini inceleyebiliyor ve takvimlerine ulaşabiliyor. Bunun yanında 8.5.1 sürümünde Lotus Lotus Symphony 1.3 eklentisini de entegre etti. Böylece çalışanlar mobil cihazlarından ofiste kullanılan birçok dosyayı açabilecek.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun