Genel 23 EKİM 2009 / 11:08

Londra’da güvenlik derecesi artırıldı

Londra’da gerçekleştirilen RSA Konferansında bilgi teknolojileri güvenliği konuşuldu.

Londra’da gerçekleştirilen RSA Konferansında bilgi teknolojileri güvenliği konuşuldu.


Bilgi sistemleri güvenliğinin önde gelen şirketlerinden RSA'in güvenlik konferansı 20-22 Ekim tarihleri arasında Londra'da gerçekleştirildi. Konferansın katılımcıları çağdaş bilişim altyapılarında bilgi güvenliğinin sağlanması ve yeni nesil tehditler konusunda oldukça detaylı bilgi edinme şansı buldular.

Konferansın açılış konuşmasında söz alan RSA Başkanı Art Coviello, 2001 yılında yaşanan internet krizinin güvenlik konusundaki yansımalarının uzun süre devam ettiğini söyledi. Veri merkezinde sanallaştırma, bulut bilgiişlem, mobil çalışma cihazları ve sosyal ağların giderek yükselen trendler olduğuna değinen Coviello, bu yapıların iyi anlaşılması gerektiğini belirtti. Coviello'nun ardından sahneye gelen RSA Başkan Yardımcısı Chris Young ise, RSA'in güvenliğe dair sistemik bakış açısını dinleyicilerle paylaştı ve bu alanda izledikleri 7 prensipten bahsetti. Young bunları güvenliği BT altyapılarının bir parçası haline getirmek, tek tek çözümlerden bahsetmek yerine bütünleşik çözüm ekosistemleri oluşturmak, şeffaf ve varlığı hissedilmeyen güvenlik ağları kurmak, güvenlik kontrollerinin birbiriyle bağlantılı ve içeriğin farkında olmasını sağlamak, dıştan içe güvenliğin yanında içten dışa güvenliği gözardı etmemek, dinamik ve risk tabanlı bir güvenlik altyapısı kurmak ve kendi başına öğrenebilen bir güvenlik sistemine sahip olmak olarak sıraladı.

RSA Türkiye'de satış ofisi kuruyor

RSA Konferansında Türkiye'yi ilgilendiren ilginç bir haber de RSA EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Chris Johnson'dan geldi. Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa'nın RSA için öncelikli yatırım bölgeleri haline geldiğini söyleyen Johnson, Türkiye'ye yönelik olarak daha önce İsrail ve Yunanistan üzerinden yürütülen iş süreçlerini açacakları satış ofisiyle doğrudan Türkiye'ye taşımaya hazırlandıklarının müjdesini verdi. Yıl sonuna kadar açılması planlanan bu ofis satış öncesi servisler, satış ve kanal yapısının oluşturulması için Türkiye'ye doğrudan yatırım yapılması ve istihdam sağlanması anlamına geliyor. Türkiye'de halihazırda müşterileri olduğunu söyleyen Johnson, açacakları ofisle büyük şirketlere doğrudan satış olanaklarına kavuşacaklarını ve bunun RSA'in Türkiye'de güçlü bir şekilde var olması için ideal koşulları oluşturacağını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun