Genel 10 KASIM 2010 / 08:35

LOGO, denizcilik sektörüne adım attı

LOGO, denizcilik sektörüne hizmet edecek yeni bir ürün hattı oluşturmak üzere bu sektöre özel ERP yazılımı EasyShip’i satın aldı.

LOGO, denizcilik sektörüne hizmet edecek yeni bir ürün hattı oluşturmak üzere bu sektöre özel ERP yazılımı EasyShip’i satın aldı.


Hydron Yazılım ve Danışmanlık firması tarafınan geliştirilen EasyShip, ilk yerli bakım yazılımı olmasıyla öne çıkıyor. LOGO'nun bu yeni adımı LOGO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, LOGO İcra Kurulu Başkanı Ali Güven ve Hydron Yazılım Yönetici Ortağı Haydar Koçak'ın katılımıyla gerçekleşen bir basın toplantısında duyuruldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan LOGO Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, LOGO olarak, teknolojinin ve yazılımın gücünü kullanarak firmaların verimliliklerini artırmaları, işlerini büyütmeleri ve günümüz ekonomisinde küresel rekabet avantajı sağlamalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirterek; "Ülkemizde çok ciddi bir bilgi birikimi var. Hydron Yazılım tarafından geliştirilen EasyShip yazılımı da bu bilgi birikiminin bir ürünü. Biz de LOGO olarak bu bilgi birikimini dünyaya açmak üzere adım attık. Sektörümüz açısından bu önemli bir örnektir. Türk yazılım sektörü birleşerek bu şekilde güçlenebilir" diye konuştu. Bu faaliyetin LOGO'nun bundan sonra sektörel uzmanlığa yönelme stratejsinin bir işareti olarak görülmesi gerektiğini belirten Tekbulut, "Bu alanda yurt içinde ve çevre ülkelerde lider çözüm olmayı hedefliyoruz" dedi. Toplantıda, Türkiye'nin hızla gelişen denizcilik sektörünün, kolay kullanılır, güvenilir, kapsamlı teknolojik çözümlere İhtiyaç duyduğunu, LOGO'nun bu ürün hattıyla sektörün rekabet gücüne katkıda bulunacak çözümler sunacağının da çizildi.

LOGO Yazılım İcra Kurulu Başkanı Ali Güven ise konuşmasında, her sektörde teknoloji ve yazılım kullanmanın önemini vurgulayarak, "Günümüzde, firmaların başarıları büyük oranda ekonomideki ve pazar şartlarındaki gelişimlere ayak uydurmalarına bağlı. Biz bugüne kadar LOGO ürünleriyle farklı sektördeki ve büyüklükteki firmaların verimliliğini ve rekabet güçlerini artırmak için çalıştık. Çözüm sunduğumuz sektörlerde tercih edilen marka olduk. Hedefimiz açtığımız bu yeni ürün hattı ile Denizcilik sektöründe de tercih edilen bir numaralı marka olmaktır" dedi. Easyship çözümünü, Türkiye dışında faaliyet gösterdikleri diğer ülkelerde de pazarlayacaklarını belirten Güven, "Özellikle Körfez Bölgesi'nde bu yeni ürünümüzün önemli bir talep göreceğini düşünüyoruz" dedi. Easyship yazılımını geliştiren firma olan Hydron Yönetici Ortağı Haydar Koçak ise; "Hydron olarak 2008 yılında Easyship uygulamasını geliştirmeye başladık. Kısa sürede önemli başarılar elde ettiğimiz bu uygulamayı bugün sektörün lider firması LOGO Yazılım'a devrediyoruz. LOGO gibi bir firma ile işbirliğine girmek bizler için gurur verici. Yolumuza sektörel uzmanlığımızı kullanarak, LOGO Çözüm Ortağı olarak devam edeceğiz. LOGO'nun kurumsal kimliği, teknolojik gücü, yaygın satış ve hizmet ağı sayesinde müşterilerimizin geleceğe güvenle bakabileceklerine, iş planlarını daha uzun vadeli yapabileceklerine inanıyorum" diye konuştu.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun