Genel 17 ARALIK 2009 / 13:23

Live Messenger 10 yaşında

Dünyanın en büyük sanal topluluklarından birine sahip olan Windows Live Messenger 330 milyon kullanıcısı ile Çin ve Hindistan'dan sonra dünyanın üçüncü büyük nüfusunu oluşturuyor.

Dünyanın en büyük sanal topluluklarından birine sahip olan Windows Live Messenger 330 milyon kullanıcısı ile Çin ve Hindistan'dan sonra dünyanın üçüncü büyük nüfusunu oluşturuyor.


Microsoft, dünya üzerinde 330 milyonun üzerinde kullanıcıyı birbirine bağlayan Windows Live Messenger'ın 10. yılını kutluyor. Windows Live Messenger 10. yılında, Türkiye dahil 59 ülkede ve 36 dilde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı olarak hizmet veriyor.

5 Eylül 2000'de 1 milyonuncu kullanıcısına erişen, 1 Eylül 2005'te ise 20 milyon canlı bağlantı rekoru kıran Windows Live Messenger, artık her yeni güne 40 milyon canlı bağlantı ile başlıyor. Messenger kullanıcıları bugün Çin ve Hindistan'dan sonra dünyanın en büyük üçüncü nüfusuna sahip sanal bir topluluğun üyeleri olarak birbiriyle iletişim kuruyor ve paylaşımda bulunuyor. Windows Live Messenger, 306 milyon nüfusa sahip ABD'den bile daha büyük bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Microsoft Tüketici ve İnternet Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Ebru Çapa, Windows Live Messenger'ın 10. yılıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bugün Türkiye'de 29 milyon kişiyle, Brezilya'dan sonra dünyanın en büyük ikinci Live Messenger topluluğuna sahibiz. Yaptığımız araştırmalar bize Windows Live Messenger kullanıcılarının dünyaya açık, gezmeyi, alışverişi seven, yeniliklere açık ve trendleri takip eden bir kesim olduğunu gösterdi. Windows Live Messenger, 10. yılında artık herkes için sadece bir iletişim ve paylaşım yazılımı olmanın çok ötesinde, merkezi bir bağlantı noktası olarak da önemli bir işlev üstleniyor. Windows Live Messenger kullanıcıları, Live yazılım ve hizmetlerinin zengin olanaklarından yararlanarak içeriklerini oluşturup birbirleriyle paylaşabildiği gibi geniş bir arkadaş ağı üzerinden sosyal etkinliklerini sürdürebiliyorlar."

www.messenger10yasinda.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun