Genel 27 EKİM 2010 / 11:23

LimeWire kepenkleri indiriyor

Dosya paylaşım sitesi LimeWire, New York bölge mahkemesinin kararıyla kapatılıyor.

Dosya paylaşım sitesi LimeWire, New York bölge mahkemesinin kararıyla kapatılıyor.


Amerikan Kayıt Endüstrisi Birliği’nin açtığı dava sonucunda ABD bölge yargıcı Kimba Wood tarafından suçlu bulunan LimeWire, açılan davanın sonucunda kapatılma emri aldı.

Grubun resmi sitesine girdiğinizde karşınıza çıkan uyarı mesajında, LimeWire’ın dosya indirim ve paylaşım işlemlerini izinsiz gerçekleştirdiği gerekçesiyle mahkeme kararıyla kapatıldığı bilgisi yer alıyor.

Bundan böyle LimeWire, telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle dağıtım ve paylaşım hizmetlerine son verecek.

Karar hakkında konuşan LimeWire CEO’su George Searle, doğal olarak bu olaylar karşısında hayal kırıklığına uğratıldıklarını belirterek, teknoloji ve içerik hak sahipleri arasında yaşanan uyumsuzluğun giderilmesi için çok uğraştıklarını belirtti.

Dağıtım ve paylaşım hizmetlerine son vereceklerini belirten CEO, bu kararla birlikte Lime Group olarak pes etmeyeceklerini ve yasal bir müzik servisi üzerinde çalıştıklarını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun