Genel 06 ARALIK 2010 / 15:57

LimeWire’ın suyunu sıktılar

LimeWire'ın yasal müzik satışını sürdürmeyi umduğu online mağazası da kapanıyor.

LimeWire'ın yasal müzik satışını sürdürmeyi umduğu online mağazası da kapanıyor.


LimeWire 4 yıllık davanın sonuçlanmasıyla kapanan dosya paylaşım servisinin ardından şimdi de yasal online mağazasını kapatıyor.

Dosya paylaşım hizmeti kapanmış olsa da LimeWire bir şekilde paylaşım işini başka kanallardan devam ettirme umudu taşıyordu. Bu sebeple açmış olduğu ücretli üyelik sistemine dayanan yasal online mağazanın da kapanması tam bir hüsran oldu.

Şirket, aslında bağımsız yapımcılardan gelen şarkıları online üyelik sistemiyle sunan yasal mağazasını daha da büyütmeyi planlıyordu. Bu sebeple dört büyük müzik yapımcı şirketiyle anlaşmak için masaya oturan LimeWire için belli ki işler ters gitti.

Yapımcılarla anlaşamayan LimeWire’ın yasal mağazasını kapatma kararı 31 Aralık’ta resmen uygulamaya girecek. Üye kabulünü şimdiden durduran site, 31 Aralık’a kadar mevcut üyelerinin kalan kredilerini kullanmalarına müsade edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun