Genel 12 ŞUBAT 2010 / 13:12

Liderler bu okulda yetişecek

Gençlerin liderlik özelliğini ön plana çıkarmak ve geliştirmek için Liderlik Okulu kuruluyor.

Gençlerin liderlik özelliğini ön plana çıkarmak ve geliştirmek için Liderlik Okulu kuruluyor.


1915 yılından beri faaliyetlerde bulunan, 18-40 yaş arası genç lider ve girişimcilere ücretsiz destek veren Junior Chamber International Derneği, Türkiye’de açacağı şubeler ve verilecek eğitimlerle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Junior Chamber International işbirliğinde Türkiye’de açılacak olan Liderlik Okuluna JCI Başkanı’ndan da tam destek geldi.

Toplantıda JCI’ın Türkiye Başkanı İsmail Haznedar yeni başlattıkları JCI Liderlik Okulu hakkında şu bilgileri verdi: “Bünyemizdeki önemli liderlerin bilgi ve deneyimlerini birebir paylaşacakları katılımcılarla, ülkemizdeki geleceğin lider adaylarını eğitmek ve topluma yeni liderler kazandırmak için Liderlik Okulu’nu kuruyoruz. Üyelerimizin liderlik vasıflarını geliştirecek programlar, yarışmalar ve projelerin sunulacağı bu okul üyelerin aynı zamanda sosyal sorumluluk gibi projelerine de katılımını sağlayacak. Yani üyelerimiz her anlamda liderliği yaşayarak öğrenebilecekler. Kendi yaşadığı toplumda pozitif bir değişim yaratmak isteyen gençlerin katılımını bekliyoruz”.

Katılımcıların hiçbir ücret ödemeyeceği bu program, her alandan başvurmak isteyen kişilere kapılarını açıyor. Nisan ayında başlayıp Kasım ayında bitecek olan programın sonunda katılımcılar aldıkları eğitime dair belgeler alacak. 16 şube ile 25 ilde faaliyet gösterecek olan okul sene sonunda 300 mezun verecek.

Şikayet eden değil, çözüm arayan gençler arıyoruz

2010 JCI Dünya Başkanı Roland Kwemain Liderlik Okulu’na tam destek vererek şunları söyledi: “Dünyanın daha iyi olması için ne yapabiliriz sorusuyla yola çıkan gençlerin gücüyle oluştu bu kurum. Zor günlerin, sıkıntıların başlangıcında kuruldu bu okul ve bugün de bu zor günleri yaşıyoruz. Bu anlamda sıradışı liderlere ve girişimcilere ihtiyacımız var. Toplumuna fayda sağlayan, şikayet eden değil çözüm öneren gönüllü gençlere ihtiyacımız var. Bugün 115 ülkede 200 bin üyemiz var ve Türk gençlerinde müthiş bir girişimcilik ruhu olduğunu görüyorum. Türkiye’deki koşulların ve kaynakların gençlerin kendini geliştirmesi adına müthiş olduğunu düşünüyorum”.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun