Genel 19 OCAK 2009 / 09:53

LG ve SanDisk yeni bir içerik koruma teknolojisi sunuyor

LG ve SanDisk, cep telefonu üreticilerinin ve operatörlerin silinebilir hafıza kartına önceden yüklenmiş çokluortam içeriği sunmalarını sağlayan bir teknoloji üretti.

LG ve SanDisk, cep telefonu üreticilerinin ve operatörlerin silinebilir hafıza kartına önceden yüklenmiş çokluortam içeriği sunmalarını sağlayan bir teknoloji üretti.


Teknoloji, özellikle operatörlerin dikkatini çekecek. Çünkü bu teknoloji sayesinde taşıyıcılar içerik erişimini sadece kendi ağ aboneleri ile sınırlandırabilecek.


 


Akıllı Kart Web Sunucusu adı verilen içerik koruma teknolojisi, hafıza kartının SIM karttaki veri aracılığıyla kullanıcı kimliğini onaylamasını sağlıyor. SanDisk, hafıza kartının operatör tarafından uzaktan yönetilebilen bir ağ nodu görevi gördüğünü, teknolojinin çokluortam sağlayabilen LG Renoir cep telefonunda kullanılmakta olduğunu söylüyor.


 


AT&T, Sprint, Verizon Wireless ve Nokia gibi cep telefonu üreticisi ve internet erişim sağlayıcısı şirketlerin sunduğu müzik servisleri var fakat kullanım oranı hala çok yüksek değil. Bu kapsamda içerik koruma teknolojisi taşıyıcılar için hoş ama kullanıcılar için boş olabilir. Apple’ın müzik mağazası iTunes store’da sayısal hak yönetiminden vazgeçmesi de bunun bir işareti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun