Genel 03 KASIM 2008 / 13:33

LG ve Microsoft mobil tarafta işbirliklerini geliştiriyorlar

Güney Koreli LG ve Amerikalı Microsoft mobil teknoloji konusunda stratejik bir işbirliği oluşturmayı planladıklarını duyurdular.

Güney Koreli LG ve Amerikalı Microsoft mobil teknoloji konusunda stratejik bir işbirliği oluşturmayı planladıklarını duyurdular.


Microsoft’un popüler ismi Steve Ballmer, G. Kore seyahatinde birçok kuşu bir arada yakalamış gibi gözüküyor. G.Kore Başkanı Lee Myung-Bak ile yaptığı görüşme neticesinde Microsoft’un G.Kore yazılım pazarına 60 milyon dolarlık bir yatırım yapmasını da kabul eden Ballmer, aynı zamanda ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan LG Electronics ile de mobil teknolojiler konusunda ciddi bir işbirliğine gitme kararı aldı.


LG’den yapılan açıklamada işbirliğinin mobil cihazların yakınsanması sürecinde Ar-Ge, pazarlama, uygulama geliştirme ve servisler alanlarında olacağı söylendi. LG2nin en büyük rakibi pozisyonundaki Samsung da yaklaşık olarak aynı saatlerde Omnia dokunmatik ekranlı telefonlarında Windows Mobile tabanlı modelleri G.Kore pazarına vermeye başlayacaklarını duyurdu.


Hem LG hem de Samsung Symbian tabanlı cep telefonlarına da sahip. Hatta her iki üretici de Google’ın Android işletim sistemi üzerinde çalışan cep telefonları üretmeyi planladıklarını da duyurmuş durumdalar.


RIM’in Blackberry’sinin ve Apple’ın iPhone’unun popülerlikleri de göz önüne alındığında, dünya akıllı telefon pazarının heyecanlı bir çekişmeyi yaşadığı bir gerçek ve Microsot, Windows Mobile ile bu pazarda da dominant hale gelebilmek için elinden geleni ardına koymayacağını her fırsatta gösteriyor.


Ballmer’ın Güney Kore ziyareti hem Microsoft hem de Koreliler için oldukça verimli olmuşa benziyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun