Genel 17 EYLÜL 2008 / 11:52

LG ve Conergy’nin yolları güneşle kesişti

Electronics ile Fotovoltaik (PV) çözüm sağlayıcılarından Conergy AG, solar modül üretiminde ortaklık için ön anlaşma imzaladılar. Anlaşma her iki taraf için de çok kârlı görünüyor.

Electronics ile Fotovoltaik (PV) çözüm sağlayıcılarından Conergy AG, solar modül üretiminde ortaklık için ön anlaşma imzaladılar. Anlaşma her iki taraf için de çok kârlı görünüyor.


Bu yıl sonu itibariyle başlaması planlanan LG ve Conergy ortaklığında, LG, Conergy’nin Frankfurt’taki (Oder) solar modül fabrikasından yüzde 75 hisse alırken, Conergy de yüzde 25 payı elinde tutacak.Bu anlaşma sayesinde LG, Conergy’nin başta düz panelli ekranlar olmak üzere değişik ürün gruplarında seri üretim konusundaki yüksek uzmanlığından yararlanacak. İleri gelen PV çözüm sağlayıcısı Conergy ise beş kıtada 20’den fazla ülkede bulunan dağıtım hakkıyla, ortak şirketin pazara geniş bir erişim gerçekleştirmesini sağlayacak. LG yetkilileri güneş enerjisi endüstrisinin şirketleri açısından heyecan verici ve yepyeni bir büyüme platformu sunduğunu dile getiriyorlar. Bu sektörde dünya lideri olmayı hedefleyen LG, bu ortaklıkla solar endüstrisine hızlı ve etkili bir giriş yapmak adına önemli bir adım atmış oluyor. Planlanan stratejik ortaklık Conergy’ye tedarik ve satışa odaklanan bir şirket olarak ilerlemek yolunda hız kazandırırken, solar modüllerin temini ve teknolojik liderliğini pekiştirme yönündeki artılarıyla, kârlı büyümenin yolunun açılmasına da yardımcı olacak. LG ve Conergy ortaklığı, yıl sonunda atılması beklenen nihai imza ile teknoloji dünyasındaki yerini alacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun