Genel 29 TEMMUZ 2010 / 13:28

LG uygulama dükkanını Türkiye’ye de açtı

Açtı açmasına ama, şimdilik ne ilgilenen var ne de umursayan…

Açtı açmasına ama, şimdilik ne ilgilenen var ne de umursayan…


LG, yayınladığı bir basın açıklamasıyla geçtiğimiz yıl açtığı uygulama dükkanının kapsamını 33 ülkeye çıkarmak üzere hazırlıklara başladığını duyurmuş. Duyurmuş, zira LG Türkiye sağ olsun biz de konudan ancak Engadget sayesinde haberdar olduk.

İlk aşamada 23 ülkede faaliyete geçeceği söylenen dükkanın yıl sonuna kadar 33 ülkeye yayılacağı belirtiliyor. İyi haber, dükkanın açıldığı ülkeler arasında Türkiye de var ve site Türkçe kullanılabiliyor. İkinci iyi haber, belli koşulları yerine getirmeniz halinde uygulamaların tamamı ücretsiz.

LG’nin yeni uygulama dükkanında, kendi ürettiği özel telefonlara ve akıllı telefonlara yönelik oyundan verimliliğe çeşitli uygulamalar yer alıyor. Diğer yandan ilginçtir ki dükkan Android tabanlı telefonları kapsamıyor. Şimdilik 3 bin civarında uygulamanın yer aldığı dükkandaki uygulama sayısının yıl sonuna kadar bu sayının 4 bine çıkarılması hedefleniyor.

Siteye http://tr.lgapplication.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun