Genel 22 EKİM 2008 / 09:23

LG Türkiye’deki ikinci mağazasını Altunizade’de açtı

LG Electronics, LG marka kimliğini güçlendirmek hedefiyle Türkiye’de açmaya başladığı mağazalara, Altunizade şubesiyle ikincisini ekledi.

LG Electronics, LG marka kimliğini güçlendirmek hedefiyle Türkiye’de açmaya başladığı mağazalara, Altunizade şubesiyle ikincisini ekledi.


LG Electronics, Türkiye’de girdiği yeni yapılanma süreci kapsamında Türkiye’de ilk mağazasını geçen ay İstanbul’da Bağdat Caddesi’nde açmıştı. LG Electronics mağazalarında markanın portföyündeki tüketici elektroniği, bilişim ve mobil ürünler sergileniyor. LG Türkiye tarafından yapılan açıklamada İstanbul dışındaki şehirlerde de yakında mağazalar açılacağı belirtiliyor. 2008 yılı sonu hedefini 6 mağaza olarak belirleyen LG Türkiye mağaza sayısını 2009 yılında 20’ye,  2010 yılında ise 60’a çıkarmayı planlıyor.


 


Altunizade mağazasının açılışında bir konuşma yapan LG Electronics Türkiye Başkanı Christopher Kim, açtıkları ikinci mağazanın LG ‘nin Türkiye’deki yeni yapılanmasının bir devamı olduğunu belirtti. Kim, ‘LG olarak Türkiye’nin üstlendiği bölgesel misyonun gereklerini yerine getirmeye, LG’nin felsefesini ve kimliğini tüketicimize aktarmaya devam etmekteyiz. Altunizade’de açtığımız bu ikinci mağazamızda da aynı felsefeyle, en yeni teknolojiyi ve en mükemmel tasarımları tüketicilerimizle buluşturmayı hedefledik. Mağazalarımıza en kısa zamanda yenilerini de ekleyerek tüketicimize daha da yakınlaşacağız’ dedi.


 


LG Türkiye, Nisan 2008’den bu yana LEVANT bölgesi olarak tanımlanan ve Fas, Mısır, İsrail, Suriye, Tunus, Cezayir, Lübnan ve Libya’nın yer aldığı grubun lider ülkesi konumunda.