Genel 03 NİSAN 2009 / 12:12

LG pazara 50 yeni Windows uyumlu telefon sunacak

LG Electronics ve Microsoft, Windows işletim sistemini kullanan LG telefonlarını artırmak amacıyla işbirliklerini genişletiyor.

LG Electronics ve Microsoft, Windows işletim sistemini kullanan LG telefonlarını artırmak amacıyla işbirliklerini genişletiyor.


Bu anlaşma kapsamında LG Electronics, pazara 50 yeni Windows işletim sistemi bazlı telefon sunmayı planlıyor. Yeni atılım sonucu LG Electronics, Windows’u akıllı telefonları temel işletim sistemi haline getirecek.  Bu şekilde hem portföyündeki Windows uyumlu telefonların sayısını hem de dağıtımını yaptığı Windows uyumlu telefonların toplam hacmini artıracak. LG tarafından sunulan bu telefonların adedi 2009 yılında on katı kadar bir artacak. Marka, 2012 yılında tek başına pazara 26 yeni Windows uyumlu telefon sunacak. "Windows’u kullanan yeni LG telefonları, dinamik bir şekilde büyüyen bu pazardaki heyecandan yararlanacaktır,” diyen LG Electronics CEO’su Yong Nam sözlerini şöyle sürdürdü, “Windows platformu, internet ile PC’yi bağlayan, esnek ve tüketici dostu bir yazılım oluşturarak, telefonlarımıza, artan sayıda segmente ve pazara hitap etmelerini sağlayan zengin özellikler katmakta.”Anlaşma ayrıca her iki şirketin de Ar-Ge çalışmaları için ortak ekipler kurması ve donanım ile yazılım arasındaki sıkı bütünleşme üstüne kurulan güçlü özelliklere sahip telefonlar yaratmaya odaklanmayı da içeriyor. Aynı zamanda anlaşma, bu telefonların tüm dünyadaki pazarlarda çeşitli fiyatlardaki erişim alanlarını genişletmek amacıyla yürütülecek ortak pazarlama çabalarını da detaylandırıyor. Bu anlaşma, birleşik mobil cihaz işinde stratejik işbirliğini devreye sokan ve LG ile Microsoft tarafından 3 Kasım 2008 tarihinde imzalanan ön anlaşmayı takip ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun