Genel 18 OCAK 2010 / 14:33

LG'nin televizyonda iddiası büyük

LD, düz ekranda Infinia HD televizyon serisiyle 2010'da bastırmaya hazırlanıyor.

LD, düz ekranda Infinia HD televizyon serisiyle 2010'da bastırmaya hazırlanıyor.


LG, bu yıl içindeki düz ekran satışlarından büyük bir pay almak üzere kolları sıvadı. LG, 2010 yılında 171 milyon adedi aşan genel pazar talebi beklentisi içerisinden, 7 milyon adet LED LCD televizyon da dahil olmak üzere, kendi payına toplam 25 milyon adet satmayı planlıyor. Bu durum 2009 yılına göre yüzde 22 oranında bir artışa denk geliyor. 2009 yılında LCD televizyon pazarında yüzde 11 olan pazar payını yüzde 15'e çıkarmayı hedefleyen LG, 2011 yılında da küresel LCD televizyon pazarının zirvesine yerleşmeyi amaçlıyor.

LCD ve plazma televizyonda 29 milyon adet toplam satış hedefleyen LG, plazma televizyon satışlarını Asya, Ortadoğu, Orta ve Güney Afrika da dahil olmak üzere büyüyen pazarlarda 4 milyon adede çıkarmayı planlıyor. LG ayrıca geçen yıla göre yüzde 15 büyüyerek, 58 milyon adede varması beklenen 50inç'ten büyük geniş ekran pazarına da odaklanacak.

LG, televizyon pazarında bir numaraya yükselmek gibi iddialı bir hedefe sahip olan LG, 2010 yılında yeni bir LED HD televizyon serisi olan Infinia'yı öne çıkaracak. Yeni Infinia HD Televizyon serisi, ilk kez 2009 yılında Borderless (sınırsız) tasarım teması kapsamında tanıtılmıştı. Infinia, NetCast Entertainment Access, Skype çağrı özelliği ve DivX filmler aracılığıyla çevrimiçi içeriğe sınırsız erişim ve kesintisiz bağlanabilirlik özellikleri ile LG'nin televizyon pazarındaki orta ve uzun vadeli planlarının odak noktasını oluşturacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun