Genel 06 OCAK 2010 / 15:58

LG'nin son yenilikleri 2010 CES fuarında

LG 2010'da üç boyutlu televizyon, mobil dijital televizyon ve güneş enerjisi sektörlerine giriyor.

LG 2010'da üç boyutlu televizyon, mobil dijital televizyon ve güneş enerjisi sektörlerine giriyor.


Las Vegas'taki, LG Electronics CES Haberleri Konferansı'nda konuşan LG Electronics Başkanı ve Sorumlu Teknik Başkanı Dr. Woo Paik, "LG bu yıl, 3D TV, mobil dijital televizyon ve yeni güneş enerjisi işi dahil olmak üzere önemli yenilikler üzerinde odaklanıyor. Artık rüştünü ispat etmiş olan 3D teknolojisinin bu yıl yeni fırsatlar yaratması bekleniyor. LED ve plazma televizyonların yanı sıra projektörler gibi çok çeşitli ürünlerde de ileri düzeyde 3D teknolojisi sunmayı planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

Ancak LG'nin sunduğu yenilikler evle sınırlı kalmıyor. LG, Tüketici Elektroniği Fuarı CES'te, LG ortaklığıyla geliştirilen yeni mobil DTV yayın standardında DVD oynatma özelliğini de barındıran DP570MH mobil dijital televizyonu (DTV) sergiliyor. Kuzey Amerika'daki yayın sinyallerini alan bir yongayla donatılmış cep telefonlarını ve taşınabilir DVD çalarları piyasaya çıkarmayı planlayan LG, yeni teknolojinin büyük talep görmesini bekliyor.

LG'nin güneş pili ticaretine yönelik uzun vadeli fırsatlar konusunda da emin olan Dr. Paik, "LG olarak önümüzdeki yıl itibarıyla güneş pili ticaretine yönelik üretim kapasitesini ikiye katlayacağız ve birkaç yıl içerisinde milyar vat kapasitesine varmayı hedefliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun