Genel 23 TEMMUZ 2009 / 09:01

LG HW964TZ ile gerçekten oradaymış gibi

LG Electronics, yedi özel ses modunu içeren HW964TZ’yi tüm dünyada pazara sunuyor.

LG Electronics, yedi özel ses modunu içeren HW964TZ’yi tüm dünyada pazara sunuyor.


LG HW964TZ, "Gece Modu" ve "Oyun Ekolayzırı" gibi yedi özel ses modunu içeren bir ev sineması sistemi olma özelliğini taşıyor. LG Ses Galerisi sayesinde yapılan bu ayarların, doğru zamanda doğru sesin ortaya çıkmasını sağladığı belirtiliyor.


LG HW964TZ'yi meydana getirirken, her durumda ideal ses kalitesinin temin edilmesine odaklandıklarını dile getiren LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi CEO ve Başkanı Simon Kang, "Müşterilerimizin, kendilerini, müziklerine, filmlerine ve ilgilendikleri başka eğlence formlarına kaptırmalarını istedik. Müzik dinlerken kendilerini gerçekten de bir konser salonundaymış gibi hissetmeliler ve film izlerken de geliştirilmiş ses efektleri, izleyicilere gerçekten oradaymış izlenimini vermeli. HW964TZ ile dört dörtlük sinema deneyimini salonunuza getiriyoruz" dedi.


Subwoofer'ların hoparlörlerin yanlarından kaldırılıp önlerine taşınması da daha hızlı aktarıma sahip, daha derin ve doğal bir bas ortaya çıkarıyor. LG HW964TZ'nin ayarları ise, 35 yılı aşkın süredir ses donanımı tasarımı yapan, ses sistemleri gurusu Mark Levinson imzasını taşıyor.


Hoparlörler şarap kadehi şeklinde tasarlanmış. Merkezî oval hoparlörle birlikte yuvarlatılmış ve yumuşatılmış hoparlör köşeleri sayesinde sesin daha geniş bir alana taşınması için gerekli derinlik sağlanıyor. Hoparlörlerin arkasına verilen yumuşak bir eğimle sesin bozulması en aza indirgeniyor.


Yerleşik profesyonel Dijital Ses İşlemcisiyle donatılan LG Ses Galerisi, diyaloglarda netliği artırıp çok kanallı bir surround etkisi yaratarak, sesin daima ideal özellikte olmasını sağlıyor. Ses Galerisi, filmlerden oyunlara ve müziğe kadar değişen çeşitli eğlence seçenekleri için kullanıcıya bir dizi ayar seçeneği sunuyor. HDMI aracılığıyla 1080p Full HD'yi destekleyerek standart çözünürlüklü DVD ve HD filmlerinin net ve keskin görülmesine imkân veriyor.


LG HW964TZ, oyun konsollarından IPTV ayarlı top boxlara kadar her türlü aygıtın bağlanması için ideal bir unsur olan HDMI giriş ve çıkışını da içeriyor.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun