Genel 12 OCAK 2015 / 15:30

LG fabrikasında nitrojen sızıntısı oldu

LG’nin Güney Kore’e bulunan tesislerinde gerçekleşen nitrojen sızıntısı 2 kişinin ölümüne neden oldu. LCD TV üretime alanında gerçekleşen kazanın nedeni ise henüz belirlenemedi.Güney Kore’nin Seul şehrinde bulunan LG üretim tesisinde gerçekleşen kaza iki cana mal oldu. LCD TV üretim alanında gerçekleşen kaza sonucunda 2 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı. Fabrikanın 9'uncu katında bulunan LCD TV üretim alanına yayılan nitrojenin sebep olduğu kazanın nedeni henüz belirlenemedi.

LG Display’den yapılan açıklamada sızıntının planlanmış bakıma alınan P8 bölümünde gerçekleştiği belirtilirken, yayılan nitrojen gazından dolayı solunacak oksijenin kalmamasıyla birlikte bu birimdeki çalışan iki kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Yayınlanan rapora göre, 4 işçi ağır yaralanırken, sızıntı esnasında oluşan panik nedeniyle birçok işçinin yaralandığı belirtiliyor.

Kazadan sonra LG yöneticileri çalışanların ailelerine baş sağlığı diledi ve hayatını kaybeden işçilerin tazminatlarının ödeneceğini söylediler. LG yöneticileri bu tip kazaların olmadan önce engellenebilmesi için tüm tesislerde yeniden bir güvenlik kontrol ve cihaz güncellemesine gidileceğini de resmen açıkladı.
ETİKETLER : LG