Genel 10 ŞUBAT 2009 / 10:25

LG Electronics'ten geniş çaplı tasarruf planı

LG Electronics harcamalarında 2.2 milyar dolar (3.5 milyar TL) kesim yapmayı planlıyor.

LG Electronics harcamalarında 2.2 milyar dolar (3.5 milyar TL) kesim yapmayı planlıyor.


Bu yıl satışlarda yüzde 20 düşüş bekleyen LG Electronics, işten çıkarım konusunda henüz net bir planının olmadığını söylüyor. LG Electronics CEO’su Nam Yong, şirketin küresel üretim tabanını yeniden organize ederken, gelecekte bazı iş alanlarını elimine edebileceklerini belirtti. LG’nin şu an dünya çapında 82 bin çalışanı bulunuyor.


Gelişmekte olan ülkelerdeki cep telefonu hisselerinde büyüme potansiyeli gören Güney Koreli şirket, personel çıkarımını son raddede düşünebileceklerini, bunun yerine üretkenlik ve etkinliğe odaklanacaklarını belirtti. Uzmanlar, LG kâr marjının 2009’da düşeceğini tahmin ediyor.  


Harcamaları azaltarak 3 trilyon Güney Kore Won'u (3.5 milyar TL ) gider tasarrufu yapmayı hedefleyen LG, pazarlama etkinliklerine ve yeni iş alanları geliştirmeye devam etmeyi planlıyor. Yong’un açıklamasına göre LG, güneş enerjisi alanında da çalışmalar yapmayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun