Genel 13 EKİM 2009 / 11:16

LG e-kitap okuyucuları için güneş paneli geliştirdi

Panelin ilk örneği Seoul'da düzenlenecek olan uluslararası enformasyon sergisinde ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Panelin ilk örneği Seoul'da düzenlenecek olan uluslararası enformasyon sergisinde ziyaretçilerin karşısına çıkacak.


Panelin genişliği ve uzunluğu 10cm ve panel Sony Reader elektronik kitap ile bir araya geliyor. Hücre bir mm kalınlığından daha az ve 20 gr ağırlığında. Dolayısıyla elektronik kitap okuyucusunun ağırlığını büyük ölçüde artırmıyor. E-kitap okuyucuları zaten uzun pil ömrü sunuyor çünkü elektronik sayfa sadece sayfa çevrildiğinde güç tüketiyor. Bu yüzden güneş paneli eki düzenli okuyucuların şarj konusunda endişelenmemesi gerektiği anlamına geliyor.

Ayrıca dört ya da beş saat güneş ışığına maruz kalmak e-kitap okuyucuyu bir günlüğüne çalıştırmak için yeterli gücü sağlıyor.

Örnekte kullanılan güneş paneli yüzde 9.6 seviyesinde bir verimliliğe sahipken, LG bunu gelecek yıl yüzde 12 dolaylarına çıkarmayı hedefliyor ve bu verimliliğin ticarileştirilmesi gereken zamanda yani 2012'de yüzde 14'e çıkacağı öngörülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun