Genel 17 ŞUBAT 2009 / 11:26

LG'den 3G kol saati telefonu

LG Electronics, GSMA Mobile World Congress'te yeni telefonlarını ve telefon yongasını tanıttı.

LG Electronics, GSMA Mobile World Congress'te yeni telefonlarını ve telefon yongasını tanıttı.


LG'nin duyurduğu yeni telefonlardan Arena (LG-KM900), doğrudan, sezgisel çalışma özellikli ve dinamik 3 boyutlu S sınıfı kullanıcı arayüzüyle geliyor. Öne çıkan diğer bir ürün ise olan 3G Dokunmatik Kol Saati Telefonu (LG-GD910). LTE (Uzun Vadeli Gelişim-Long Term Evolution) bazlı telefon modem yongası gibi çeşitli ürünler de telefonların yanında yerini alıyor.


Marka, S sınıfı kullanıcı arayüzünü üst düzey telefonlarında standart hale getirmeyi planlıyor. bu arayüz yeni dokunmatik ekranların avantajlarından yararlanmak amacıyla özel olarak tasarlanmış durumda. Dört adet kişiselleştirilebilen ekranıyla 3 boyutlu kübik yerleşimi temel alan S sınıfı kullanıcı arayüzü, mümkün oldukça birbirinin içine yerleştirilmiş menüleri kaldırarak, uygulamalar ile özelliklere doğrudan erişim sağlıyor. Güçlü grafik özellikleriyle bu dinamik arayüz anında değişerek o an yapılacak göreve kendini uyarlıyor.


S sınıfı kullanıcı arayüzünden faydalanacak ilk telefon olan Arena, yüksek çözünürlüklü 3 inç tam dokunmatik bir ekrana sahip. Dolby Mobile ses sistemi sayesinde tüm çoklu ortam özellikleriyle yüksek ses kalitesini sunan ürün, 5 megapiksel kameraya sahip. Telefon aynı zamanda DivX ve Xvid video gösterim desteği de sunuyor.


LG’nin 3G Dokunmatik Kol Saati Telefonu, Bluetooth kulaklığı, dokunmatik ekran arayüzü ve video görüşmeleri için yerleşik kamerayla birlikte sunuluyor. LG’nin Prada Link saati de LG Prada Telefon (LG-KF900) için yapılan şık bir aksesuar. Bluetooth aracılığıyla LG Prada telefona bağlanan Prada Link, metin mesajlarına ve pek çok özelliğe telefona dokunmadan anında erişim sağlıyor.


LG'nin LTE teknolojisine dayanan telefon modem çipi, 60 Mb/s’lik indirme ve 20 Mb/s’lik yükleme hızı sağlayan 4G telefonun temel taşı konumunda.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun