Genel 19 ŞUBAT 2009 / 11:30

LG akıllı telefonlara Microsoft yazılımı

LG Electronics, yeni akıllı telefon modellerinde Microsoft’un yeni mobil işletim sistemini kullanacak.

LG Electronics, yeni akıllı telefon modellerinde Microsoft’un yeni mobil işletim sistemini kullanacak.


LG daha önce sadece bir cep telefonu modelinde Windows Mobile yazılımı kullanıyordu. Mobil Dünya Kongresi'nde yapılan açıklamaya göre artık bu sayı elliye çıkıyor.


Microsoft, kongrede en son mobil yazılımı Windows Mobile 6.5’i de tanıttı. Windows Mobile 6.5’da dokunmatik ekran ve kullanıcı arabirimi bulunuyor. Ancak Apple iPhone’daki gibi çoklu dokunma özelliği yok. Microsoft, Windows Mobile kullanıcılarına  bir de ücretsiz servis sunmayı planlıyor. Servis, telefonun çalınması ya da kaybolması gibi bir duruma karşı, kişi listesi ve fotoğraf gibi bilgileri Microsoft sunucularında yedekliyor.


Araştırma firması Gartner’a göre; Microsoft’un Windows işletim sistemi yazılımı, kişisel bilgisayarların yüzde 90’dan fazlasında bulunuyor. Ancak şirket, akıllı telefon mobil yazılımlarında da rakiplerine meydan okumaya niyetli.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun