Genel 19 MART 2009 / 13:30

LG Adana'da mağaza açtı

2008 yılında 4 mağaza açan LG Electronics 2009 yılının ilk mağazasını Adana’da açtı.

2008 yılında 4 mağaza açan LG Electronics 2009 yılının ilk mağazasını Adana’da açtı.


İstanbul’da ve Ankara’da ikişer mağazası bulunan LG Electronics, açılışını Adana Valisi İlhan Atış ve LG Electronics Türkiye Başkanı Christopher Kim’in yaptığı beşinci mağazasında, yeni mağaza konseptini de ilk kez uyguladı.


En yeni teknolojilerin deneyimlendiği ve sergilendiği alanlar olarak kurgulanan LG mağazasında, akıllı teknolojili televizyonlardan, hız tutkunu taşınabilir bilgisayarlara kadargeniş bir ürün yelpazesi Adanalı tüketicilerle buluşacak.  


Ayrıca LG Electronics’in tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaptığı “Sağlığınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu” da Adanalı beyaz eşya tüketicilerinin beğenisine sunuluyor. “Sağlığınızı Düşünen Ürünler Koleksiyonu”nunda yeşil çay teknolojisini buzdolabına taşıyan LG, bu yolla sebze ve meyvelerin daha uzun süre taze kalmasını sağlıyor. Kendini ütü zanneden buharlı çamaşır makinesi giysilerin daha az kırışmasını sağlıyor. SolarDom fırın çok hızlı pişirme özelliği ile enerji ve zaman tasarrufu sağlıyor, buharlı pişirme özelliği ise yiyeceklerin vitaminlerini kaybetmesini önlüyor. LG elektrik süpürgesi de özel filtresi, tozları sıkıştırma özelliği ve antibakteriyel kaplaması sayesinde alerjenlere karşı koruyor.  


2008 yılı içinde 4 mağaza açan LG Electronics Türkiye, mağaza sayısını 2009 yılında 20’ye çıkarmayı hedefliyor. 2010 yılı hedefi ise 60 mağaza.