Genel 18 MAYIS 2010 / 08:58

Lewis Hamilton Thierry Henry'nin heykelini arıyor

Reebok tarafından geliştirilen alternatif gerçeklik oyunu tüm hızıyla devam ediyor.

Reebok tarafından geliştirilen alternatif gerçeklik oyunu tüm hızıyla devam ediyor.


Spor giyim markası Reebok, F1 pilotlarından Lewis Hamilton'ın ana karakter olduğu oyuna yeni görevlerle heyecan getiriyor. Oyun başladığında ilk defa bir ünlünün yer aldığı bir proje olduğu için ilgi çekmiş ve 60 binden fazla oyuncu ilk göreve katılmıştı.

Lewis Hamilton: Secret Life'ın ilk görevi beş hafta sürdü. Oyuncular Lewis'e yardım ederek Shanghai'da bulunan köşkten çalınan tabloyu kurtarmaya çalıştı. Bu heyecan bitti ancak Thierry Henry ile daha fazlası geliyor.

Tanıtılan ikinci görevde Lewis ve oyuncular ipuçlarını ve yapbozları çözüp Thierry Henry'nin evinden çalınan heykeli kurtarmasına yardım edecek. Oyunda kurgusal web sitelerinden, cep telefonu uygulamalarından, Twitter'dan ve videolardan yararlanılacak.

Reebok International'ın başkanı Uli Becker, "Oyundaki ilk görev başladığından beri büyük bir aşama kaydedildi ve eminim ki Thierry'nin sayesinde bir sonraki görev daha da heyecanlı olacak. Lewis Hamilton: Secret Life oyunu izleyicilere onlarla interaktif iletişimde olma şansı veriyor. Şu ana kadar ulaştığımız izleyici ve oyuncu sayısından gayet memnunuz ancak bu daha sadece başlangıç, oyun önümüzdeki dönemlerde gittikçe büyüyecek" dedi.

Oyun www.secretlewis.com adresinden oynanabiliyor.