Genel 05 MAYIS 2010 / 07:21

"Let's Go Design" ile büyük buluşma

SolidWorks sponsorluğunda düzenlenen etkileşimli web gösterisi "Let's Go Design" dünyanın tüm mühendislerini ve tasarımcılarını biraraya getiriyor.

SolidWorks sponsorluğunda düzenlenen etkileşimli web gösterisi "Let's Go Design" dünyanın tüm mühendislerini ve tasarımcılarını biraraya getiriyor.


Yazılım şirketi DS SolidWorks dünyanın bütün mühendislerini ve tasarımcılarını aynı anda, ortak bir ürün oluşturmaya çağırarak; yetenek, hayal gücü, düşünme gibi kavramlarla özdeşleşen ürün tasarım sürecini işbirliğine dönüştürüyor. Dünyanın en büyük tasarım ekibi etkileşimli bir şekilde görüşlerini, eleştirilerini, önerilerini paylaşıyor ve proje 'yeni büyük şey'in tasarlanması adına mühendisleri işbirliğine teşvik ediyor.

3D CAD yazılımı SolidWorks desteği ile yayına başlayan etkileşimli web gösterisi ‘Let's Go Design' dünyanın dört bir yanından mühendisleri, popüler sosyal ağlar Twitter ve blog aracılığı ile buluşturuyor.

Süreç nasıl işliyor?

DS SolidWorks tasarım mühendisi Jeremy Luchini "Let's Go Design" gösterisi öncesinde katılımcılara farklı ürün fikirleri sunuyor ve bunları oylamalarını istiyor. Oylama sonucu programda hangi fikrin çalışılacağına karar veriliyor. Twitter ve blog üzerinden yorumlar ile katılımcılar ürünün tasarım sürecinde önerilerde bulunuyorlar ve Luchini'nin öneriler üzerine yaptığı tasarımları eleştiriyorlar. "Let's Go Design" anasayfası katılımcıların twitter mesajları ve blog yorumlarının yanı sıra Luchini'nin katılımcılardan gelen yorumları uygulaması ile ilgili videoları içeriyor.

İzleyicinin tasarım aşamasının tamamen içerisinde yer alacağı projenin son aşamasında oluşturulan ürün, gerçek üretim kıstasları olan bütçe, işe yararlılık, zaman açısından yine katılımcılar tarafından incelenecek.

Dünyanın en büyük tasarım ekibi ile yeni büyük şeyin tasarımına dahil olmak için www.letsgodesign.tv adresini ziyaret etmeniz mümkün.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun