Genel 16 NİSAN 2009 / 10:49

Lenovo KOBİ dünyasının yeni sunucularını sundu

Lenovo, KOBİ’lere özel ThinkServer sunucu ailesini Türkiye pazarında satışa sundu.

Lenovo, KOBİ’lere özel ThinkServer sunucu ailesini Türkiye pazarında satışa sundu.


Lenovo, yeni nesil sunucuları olan ThinkServer serisini düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Sağlam performans ve yüksek düzeyde depolama ihtiyacı olan, ancak sunucu ortamını kurup yönetmek için özel bir BT ekibi olmayan KOBİ’lere yönelik, Intel Xeon işlemci ile güçlendirilmiş Lenovo ThinkServer sunucu ailesi kullanıcılarının performansını büyük ölçüde artırıyor.


Küçük ve orta ölçekli işletmeler için basit ve etkili kurulum, güncelleştirme ve yönetim sağlamak için tasarlanan bir yazılım olan ThinkServer, yönetim araçlarını da yeni nesil sunucularıyla birlikte duyuruyor. Sınırlı teknik bilgisi olan kullanıcının sunucu ortamını kurmasına yardımcı olan EasyStartup, donanım ve ürün bilgisi güncellemelerini kolayca tanımlanmasını, indirilmesini ve yüklenmesini sağlayan EasyUpdate, kullanıcıların tek bir konsoldan bir ya da daha fazla sunucunun performansını izlemesini sağlayan EasyManage özellikleriyle donatılan Lenovo ThinkServer sunucular, iş dünyasının yükünü KOBİ’lerin omzundan alıyor.


Toplantıda söz alan Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, “Maliyetlerinizi düşürürken aynı anda verimliliğinizi artırabileceğiniz Lenovo sunucular ile Türkiye pazarından kısa süre içerisinde büyük bir pay almayı hedefliyoruz. Türkiye, sunucu pazarı konusunda stratejik açıdan çok büyük önem taşıyor. Bu amaçla ürünlerimiz iş hayatını kolaylaştıran teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor” dedi. Lenovo ThinkServer ailesinin kolay yönetim için geliştirilen özel yazılımlarından bahseden Lenovo Kanal Satış Müdürü Alp Bulak da, “Özel bir BT departmanı olmayan küçük ve orta ölçekli işletmeler için basit kurulum, güncelleştirme ve yönetim sağlayabilen ThinkServer ailesi ideal çözüm sunuyor” dedi.


İlk 90 gün özel destek veriliyorThinkServer müşterileri sunucularını ilk kurdukları andan itibaren ThinkPlus Priority Support hizmetlerinden 90 günlük bir deneme sürecinde yararlanabiliyorlar. ThinkPlus Priority Support, ertesi iş günü yerinde müdahele hizmeti, 24/7 telefonla donanım ve yazılım desteği, tecrübeli destek uzmanlarına yönlendirilen çağrılarınızla verilen yazılım kurulum ve kullanım desteğinin yanı sıra, isteğe bağlı olarak satın alınabilinen sabit disk sürücü saklama hizmetlerini sunuyor. Kullanıcılar ayrıca ThinkPlus Priority Support'a ek olarak yerinde donanım kurulumu ve çevrimiçi eğitimi de içeren ThinkPlus Productivity paketini satın alma seçeneğine de sahip oluyorlar.


Lenovo yeniden yapılanıyorBu arada Faik Burhanoğlu, toplantı sırasında Lenovo’daki yeni küresel yapılanma konusunda da kısaca bilgi verdi. Buna göre Lenovo, olgun pazarlar ve gelişen pazarlar olmak üzere iki küresel gruba ayrılıyor. Türkiye Çin, Hindistan, Rusya ve Malezya’nın da aralarında olduğunu gelişen pazarlar bölgesinde yer alacak. Bunun sonucunda da bölge yönetiminde Avrupa’dan koparak Çin’e bağlanmış olacak. Burhanoğlu, yeni başkanın yakında Türkiye’yi ziyaret edeceği bilgisini de verdi. Geçtiğimiz yaz lansmanı gerçekleştirilen IdeaPad dizüstü bilgisayarlarlarla çok hızlı bir büyüme yakaladıklarını belirten Burhanoğlu, dizüstü pazarında ilk 5 sıraya yerleştiklerini belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun