Genel 21 KASIM 2008 / 11:54

Lenovo'dan KOBİ’ler için ThinkServer serisi

Lenovo, tüm dünyada eş zamanlı olarak yeni nesil sunucuları olan ThinkServer serisini duyurdu.

Lenovo, tüm dünyada eş zamanlı olarak yeni nesil sunucuları olan ThinkServer serisini duyurdu.

ThinkServer'lar, sağlam performans ve yüksek düzeyde depolama gereksinimi olan ancak sunucu ortamını kurup yönetmek için özel bir BT ekibi olmayan küçük ve orta işletmelere yönelik katma değerli bir çözüm sunuyor. ThinkServer'lar müşterilerin yeni sunucu ortamına alışmalarına yardımcı olmak için kullanımı kolay bir yönetim yazılımı ve 90 günlük bir ThinkPlus Priority Support deneme sürümü ile birlikte geliyor.


Lenovo, 1-500 çalışan arasında değişen boyutlarda işletmelerin değişik ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilen yapıda üç kasa ve iki raf modeli x86 sunucuyu kullanıcılarına sunuyor. ThinkServer ailesi Microsoft Windows Server ya da Lenovo'nun Linux işletim sistemi sağlayıcısı olarak tercih ettiği Novell'ın SUSE Linux Enterprise Server'ı ile çalışabiliyor. ThinkServer TS100 Kasa ve RS110 Raf sunucular Intel Core 2 Duo ya da Xeon 3000 veya 3200 işlemciler ile donatılmış ve e-posta, mesajlaşma ve dosya saklama gibi basit işlemler geçekleştiren küçük ofisleri hedefleyor. Ürün aynı zamanda bir web sunucusu olarak da kullanılabiliyor.


ThinkServer müşterileri sunucularını ilk kurdukları andan itibaren ThinkPlus Priority Support hizmetlerinin 90 günlük bir deneme sürümünden yararlanabiliyorlar. ThinkPlus Priority Support, sonraki gün garanti hizmeti, 24/7 telefonla donanım ve yazılım desteği ve kıdemli teknisyenlere yönlendirilen çağrıların yanı sıra isteğe bağlı dört saat içinde yerinde destek ve bir sabit disk sürücü saklama hizmetlerini sunuyor. Kullanıcılar ayrıca ThinkPlus Priority Support'a ek olarak yerinde donanım kurulumu ve çevrimiçi eğitimi de içeren ThinkPlus Productivity paketini satın alma seçeneğine de sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun