Genel 29 AĞUSTOS 2008 / 07:53

Lenovo’nun seksi ürünleri Türkiye’de

Lenovo, teknolojik özellikleriyle olduğu kadar tasarımı ile de öne çıkan ve son kullanıcılara yönelik Ideapad ürün serisini tanıttı.

Lenovo, teknolojik özellikleriyle olduğu kadar tasarımı ile de öne çıkan ve son kullanıcılara yönelik Ideapad ürün serisini tanıttı.


Yeni ürün serisinin tanıtımı için İstanbul’da yapılan basın toplantısında Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, Lenovo EMEA Başkanı ve Lenovo Grubu Kıdemli Başkan Yardımcısı Milko Van Duijl ve Lenovo Tüketici Ürün Grup Başkanı Liu Jun da hazır bulundu. Intel ve Microsoft’un sponsorluğunda düzenlenen toplantıda Faik Burhanoğlu, Türkiye’nin Lenovo için Rusya, Brezilya, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hindistan’la birlikte altı öncelikli pazardan biri olarak konumlandığı söyledi. Lenovo bu nedenle Ideapad serisini birçok Avrupa öncesinden önce Türkiye’de tanıttı. Ideapad ürün gurubu U ve Y serilerinden oluşuyor. Y Serisi ev ve eğlence, U Serisi ise profesyoneller için tasarlanmış. 11.1 inçten 17 inçe kadar farklı seçenekleri olan ürünlerin fiyatları ise 1000 ile 2500 dolara arasında olacak. Sahip olduğu Dolby Home Theater sistemi ile mükemmel bir ses kalitesi sunan seri, kolay açılıp kapanan yapısı ile şık bir görüntü sergiliyor. Microsoft Vista ve Intel işlemcilerle pazara sunulacak ürünler, yüz tanıma, tek tuşla veri kurtarma gibi özelliklere de sahip. Yüzün kendine has özelliklerini tanıyarak bilgisayara giriş yapılmasını sağlayan VeriFace Yüz Tanıma Teknolojisi ile bilgisayarlara ve dosyalara istenmeyen kişilerin erişimi engelleniyor. Bu teknoloji sayesinde aynı zamanda eğlenceli mesajlar 30 saniye süreyle kaydetmek de mümkün. Seride bu amaçla 1,3 MP kamera da bulunuyor. Öte yandan sarsıntıya benzer ani hareket değişiklerinde hava yastığı teknolojisine benzeyen Aktif Koruma Sistemi hemen harekete geçerek sabit diskteki bilgilerin korunmasını sağlıyor. Ideapad’in en dikkat çekici özelliği ise dokunuşa duyarlı kontrol tuşları, Ideapad serisi Eylül’de Türk tüketicisi ile buluşacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun