Genel 09 TEMMUZ 2010 / 14:43

Legrand, İnform’u satın aldı

Legrand, kesintisiz güç kaynağı şirketlerinden İnform'u satın aldığını duyurdu.

Legrand, kesintisiz güç kaynağı şirketlerinden İnform'u satın aldığını duyurdu.


Hedef satın almalar stratejisine devam eden Legrand, bugün Türkiye kesintisiz güç kaynağı ve güvenli elektrikli cihaz piyasasının önemli ismi İnform'u satın aldığını açıkladı.

Bu yeni hamlesiyle, Legrand kriz öncesi büyüme hızını tekrar yakalamayı planlıyor. İnform satın alması ile şirketin enerji etkinliği alanında gelişmesi bekleniyor. 2008'deki Estap satın almasından beri, Legrand aynı zamanda dijital altyapı kabin ve muhafazaları alanında da önemli rol oynamaya devam ediyor.

İstanbul'da konuşlu olan İnform’un 2009 yılı cirosu 70 milyon dolara yaklaşırken, şirketin 360 kişi istihdam ettiği biliniyor. İnform cirosunun yüzde 40’ını 80 ülkeye yaptığı ihracattan sağlıyor ve ürünleri ile şirket dünya kesintisiz güç kaynağı sektöründe önemli bir oyuncu haline geliyor.

Legrand grubu Türkiye’de İnform birleşmesi sonucunda yaklaşık bin kişiyi istihdam edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun