Genel 03 EYLÜL 2010 / 07:40

Las Vegas'ın halıları bile kumara davetiye çıkarıyormuş

Uyumayan şehir Las Vegas’ta kumarhanelerin halıları müşterileri seyirci bırakmıyor.

Uyumayan şehir Las Vegas’ta kumarhanelerin halıları müşterileri seyirci bırakmıyor.


Matematik profesörü Alfred North Whitehead, “aşikar olanın analizini gerçekleştirmek için çok sıra dışı bir akıl gerekir” diyor. Chris Maluszynski’nin Las Vegas Halı Serisi’ni ele aldığımızda bu önerme gerçekten de tam oturuyor. Zira Maluszynski'ye göre Las Vegas’ın kumarhaneleri için özel olarak tasarlanan halılar, psikolojik olarak müşterileri kumar oynamaya teşvik ediyor.

Las Vegas Halı Serisi’ni hazırlayan 35 yaşındaki Chris Maluszynski yıllar önce Vegas’ın halılarını fark etti ve dört yılını elinde makinesiyle halıları fotoğraflayarak geçirdi. "Bu inanılmaz halılar Vegas'ın gerçeküstü bir yer olmasını sağlıyor" diyen Maluszynski, halıların Las Vegas’ın ruhunu ve özel atmosferini tam anlamıyla yansıttığını düşünüyor.

Göz alıcı renkler ve desenlere sahip halılar Vegas’ın bir kumar şehri olduğunu her fırsatta anımsatıyor. Gazinolardaki halıların bu şaşalı görüntüsü müşterilerin beynini dinlenmek istediklerinde bile meşgul ederek sürekli ayakta durmasını ve kumar oynamasını sağlıyor.

Vegas’ın sihrini yansıtan bu halılara göz atmak için tıklayın.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun