Genel 06 TEMMUZ 2010 / 09:40

Lady Gaga garip gözleriyle yeni bir akım başlattı

ABD'de gençler Lady Gaga'nın gözlerine kafayı fena taktı.

ABD'de gençler Lady Gaga'nın gözlerine kafayı fena taktı.


Gelmiş geçmiş en tedirgin edici moda eğilimlerinden biri herhalde bu. Şimdilerde pek çok genç, ABD'li şarkıcı Lady Gaga'nın Bad Romance isimli klibinde görülen şaşırtıcı gözlere sahip olmak istiyor ve bunun için gözleri olduğunda büyük gösteren yuvarlak lens edinmeye başladı. Fakat anime karakterlerine benzer gözlere sahip olmak isteyen gençler, bu lensler yüzünden ciddi sağlık problemleri yaşama tehlikesiyle karşı karşıya.

Yuvarlak lensler bildiğimiz lenslerden daha büyük. Gözün irisle birlikte beyaz kısmının bir bölümünü kapsayan bu lensler ABD'de satılmıyor. Sağlık açısından riskli bulunan bu lensler Asya'dan ithal ediliyor.

The New York Times haberine göre, bu lensleri ABD'ye ihraç eden Asyalı satıcılar şarkıcının klipleri altına yorum yapıyor ve bu şekilde gençleri yönlendiriyor. Diğer yandan uzmanlar, göz sağlığı açısından ciddi bir risk oluşturabilecek olan bu lenslerin körlüğe bile neden olabileceği konusunda uyarıyor.

Buna rağmen gençler işi şansa bırakmayı tercih ediyor ve bu garip moda akımı hızla yayılıyor.

YORUMLAR
İrem 12 AĞUSTOS 2011 / 13:20 0 0
Harika bir sanatçı kendisine bayılıyorum!!LADY GAGA (LG) Hayranıym..Çok harika bir tarzı var,dansları ve şarkıları zatenn mükemmel....
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun