Genel 06 TEMMUZ 2010 / 09:40

Lady Gaga garip gözleriyle yeni bir akım başlattı

ABD'de gençler Lady Gaga'nın gözlerine kafayı fena taktı.

ABD'de gençler Lady Gaga'nın gözlerine kafayı fena taktı.


Gelmiş geçmiş en tedirgin edici moda eğilimlerinden biri herhalde bu. Şimdilerde pek çok genç, ABD'li şarkıcı Lady Gaga'nın Bad Romance isimli klibinde görülen şaşırtıcı gözlere sahip olmak istiyor ve bunun için gözleri olduğunda büyük gösteren yuvarlak lens edinmeye başladı. Fakat anime karakterlerine benzer gözlere sahip olmak isteyen gençler, bu lensler yüzünden ciddi sağlık problemleri yaşama tehlikesiyle karşı karşıya.

Yuvarlak lensler bildiğimiz lenslerden daha büyük. Gözün irisle birlikte beyaz kısmının bir bölümünü kapsayan bu lensler ABD'de satılmıyor. Sağlık açısından riskli bulunan bu lensler Asya'dan ithal ediliyor.

The New York Times haberine göre, bu lensleri ABD'ye ihraç eden Asyalı satıcılar şarkıcının klipleri altına yorum yapıyor ve bu şekilde gençleri yönlendiriyor. Diğer yandan uzmanlar, göz sağlığı açısından ciddi bir risk oluşturabilecek olan bu lenslerin körlüğe bile neden olabileceği konusunda uyarıyor.

Buna rağmen gençler işi şansa bırakmayı tercih ediyor ve bu garip moda akımı hızla yayılıyor.

YORUMLAR
İrem 12 AĞUSTOS 2011 / 13:20 0 0
Harika bir sanatçı kendisine bayılıyorum!!LADY GAGA (LG) Hayranıym..Çok harika bir tarzı var,dansları ve şarkıları zatenn mükemmel....