Genel 22 HAZİRAN 2009 / 06:57

Labris 'büyümeye devam' diyor

Türk bilişim güvenliği ürünleri üreticisi Labris Teknoloji, 2008 yılını yüzde 42 büyüyerek kapattı.

Türk bilişim güvenliği ürünleri üreticisi Labris Teknoloji, 2008 yılını yüzde 42 büyüyerek kapattı.


Net satış rakamları baz alınarak hazırlanan finansal değerlendirmede Labris Teknoloji son 3 yılda yıllık ortalama yüzde 89’luk büyüme oranı yakaladı. Hiçbir al-sat operasyonu olmadan, yüzde yüz üreterek elde edilen başarı, katma değerli üretimle büyümek için Türkiye’nin önünde fırsatlar olduğunu ifade eden Labris Teknoloji Stratejik Planlama Müdürü ve Kurucu Ortağı Seçkin Gürler; “Her yıl iki katına yakın bir oranda büyüyen Labris Teknoloji’ ye halen 9 yüze yakın kurum ve 150 bine yakın kurumsal kullanıcının bilişim güvenliği emanet edilmiş durumda” dedi. 2009 yılına ilişkin değerlendirmelerini de aktaran Gürler, krize rağmen büyüme oranlarını korumayı hedeflediklerini açıkladı. Gürler, “2009 yılı içinde iki yeni ülkenin daha Labris ürünleri pazarına katılmasıyla, yaşanan ve yaşanabilecek krizlerden etkilenilmeden, 2008 yılı büyüme oranının korunacağı ön görülmektedir” dedi.


Labris Teknoloji olarak Ar-Ge çalışmalarına verdikleri öneme dikkat çeken Gürler, büyümeyle birlikte Ar-Ge bütçelerini de katladıklarını ifade etti. Gürler, 2009 yılına ilişkin olarak Ar-Ge bütçesinin 1 milyon 2 yüz 20 bin TL olarak planladıklarını ve yıl içerisinde uygulamaya devam ettiklerini açıkladı. Labris, dünyada yalnızca 12 ağ geçidi markasının sahip olduğu Common Criteria EAL4+ Ortak Kriterler sertifikasyon sürecine ilk başlayan ticari Türk bilişim ürünü olarak sertifikalandırıldığını hatırlatan Gürler, halen 3 ülkede aktif olarak pazarlanan Labris ürünlerinin 2010 yılında 7 ülkeye yaymayı hedeflediklerini söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun