Genel 12 KASIM 2008 / 14:18

Kuzey Amerika TV sevkıyatında yüzde 12 büyüme

DisplaySearch tarafından yapılan araştırma, Kuzey Amerika'daki TV talebinin arttığını ortaya koyuyor.

DisplaySearch tarafından yapılan araştırma, Kuzey Amerika'daki TV talebinin arttığını ortaya koyuyor.


DisplaySearch'ün araştırmasına göre Kuzey Amerika'da yılın üçüncü çeyreğinde üreticilerden perakendecilere yapılan TV nakliyatı dönemsel bazda yüzde 6, yıllık bazda yüzde 12 büyüme kaydederek 10 milyon üniteyi geçti.

LCD ve plazma TV nakliyatı yıllık yüzde 21 ve yüzde 20 artışla en güçlü konumda. Buna karşın projeksiyon TV nakliyatları yıllık yüzde 50 düşüş gösterdi. Rapora göre Kuzey Amerika TV pazarında üçüncü çeyrekte gerçekleşen büyüme, geçen yıl aynı döneme oranla çok daha büyük ve beklenenden çok daha iyi. Rapor, Eylül ayında oluşan satış talebi zorluklarından önce, perakendecilerin çeyreğin ilk ayları boyunca satın alma seviyelerini koruduğunu gösterdi.


Kuzey Amerika'nın düz panel televizyon dağıtım oranında üçüncü çeyrekte başı yüzde 19,4 ile Samsung çekerken, onu yüzde 12,3 ile Sony ve yüzde 9 ile Sharp takip etti. LCD televizyon nakliyatında da aynı markalar sırasıyla, yüzde 18,8, yüzde 13,9 ve yüzde 10,2 dağıtım oranı elde etti. Plazma televizyonlarda ise Panasonic geçen çeyreğe oranla yüzde 37, Samsung yüzde 9 artış gösterdi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun