Genel 24 KASIM 2010 / 12:01

Kuveyt'te D-SLR kamera kullanmak yasak

Kuveyt hükümeti gazeteciler hariç ülkede D-SLR kamera kullanımını yasakladı.

Kuveyt hükümeti gazeteciler hariç ülkede D-SLR kamera kullanımını yasakladı.


Teknoloji konusunda hassas olan kimi ülkelerde yasaklar hız kesmeden devam ediyor. Şimdilerde Kuveyt’te alınan yeni bir karara göre gazeteciler hariç kamu alanlarında hiçkimse D-SLR makine kullanamayacak.

Kuveyt Finans ve Enformasyon Bakanlığı’nın onayı ile yasalaşan bu kararın gerekçesi Kuveyt’in aşırı muhafazakarlığı olarak gösteriliyor. Kuveyt halkı ise turistleri ve fotoğraf tutkunlarını etkileyecek bu karara henüz bir tepki vermiş değil.

Standart dijital kameralar yasaktan etkilenmezken, halkın artık ülkede dijital kamerayla fotoğraf çekmeye kalkışması bile pek mümkün görünmüyor. D-SLR kamera ile dijital kamera arasındaki farkı Kuveyt otoritelerine açıklama cesaretini kim gösterecek, orası meçhul.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun