Genel 02 TEMMUZ 2010 / 10:41

Kutupları yok sayan piller geliyor

InstaLoad teknolojisiyle artık pili cihaza yerleştirirken kutuplarına bakmanıza gerek yok.

InstaLoad teknolojisiyle artık pili cihaza yerleştirirken kutuplarına bakmanıza gerek yok.


Microsoft, elektronik cihazlara kolaylıkla yerleştirilebilen yeni bir pil tasarımını duyurdu. Bu yenilik sayesinde artık pil yerleştirirken pil yerleşim diyagramlarını takip etmenize gerek yok. InstaLoad ile pili cihaza yerleştirirken cihazın artı ve eksi kutuplarını dert etmeniz gerekmiyor. Pili istediğiniz biçimde yerleştirip, cihazın çalışmasını sağlayabiliyorsunuz.

InstaLoad adlı teknoloji yeni patentli bir tasarım kullanıyor ve bu yeni teknoloji pilin gücünden ekstra bir tüketim gerektirmiyor. InstaLoad tekonolojisini kullanmak için Microsoft, Duracell gibi üçüncü parti cihaz tedarikçileri için lisans verecek ve tedarikçiler kendi ürünlerinde bu teknolojiyi kullanabilecek.

Bu teknolojiyi kullanan pillerin dijital kamera, kamera flaş üniteleri ve oyuncak gibi sıklıkla pil değişimi gerektiren cihazlarda yaygın bir şekilde yer alması bekleniyor. InstaLoad hem standart, hem şarj edilebilir pillerle uyumlu olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun