Genel 03 AĞUSTOS 2010 / 11:20

Küresel düşüncenin liderleri Bilişim Zirvesi'10'da bir araya geliyor

Dünyanın en etkili küresel düşünürleri bu yıl Bilişim Zirvesi'ne konuk oluyor.

Dünyanın en etkili küresel düşünürleri bu yıl Bilişim Zirvesi'ne konuk oluyor.


Bilişim Zirvesi'10, İstanbul Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek 4 Ekim'deki Ana Tema Konferansı'nda dünyanın etkili üç küresel düşünürünü ağırlayacak. Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson; kuralların değiştiği 21. yüzyılın ikinci 10 yılında, "Oyun Yeniden Başlıyor" temasıyla dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacaklar.

Dünyanın en etkili küresel düşünürleri geliyor

WIRED Dergisi'nin kurucularından ve editörü Kevin Kelly zirvenin konuların biri oluyor. Kevin Kelly çok önemli bir düşünür olmasının yanında "Out of Control: The New Biology of Machines, Social Systems, and the Economic World" kitabıyla Matrix filmine ilham veren yazarlardan biri olmuştu. Bugün Kelly, yaşamının ana sorusu olan "Yeni teknoloji ortaya çıktığında nasıl düşünmeliyim?" sorusunun yanıtlarını içeren ve ‘What Technology Wants' adını taşıyan yeni kitabı üzerinde çalışıyor. Bilişim Zirvesi'10'da "Oyun teknolojiyle yeniden başlıyor: Kaçınılmaz geleceğe nasıl daha iyi hazırlanabiliriz?" başlığında konuşacak olan Kevin Kelly, değişen senaryolardaki yeni rolleri anlatacak.

BBC, Vodafone, Microsoft, Ericsson, gibi kurumlara danışmanlık yapan Charles Leadbeater, 2005'de Accenture Yönetim Danışmanlığı tarafından "Yönetim alanında dünyanın en büyük düşünürlerden biri" seçildi. Ayrıca Leadbeater New York Times'ın verdiği "Yılın en iyi fikrini üreten ödülü"nün sahibi oldu. Bilişim Zirvesi'10'un iş ortaklarından British Council'ın desteğiyle Türkiye'ye gelen Leadbeater, zirvedeki konuşmasında gelecek yıllarda etkisi her alana yayılacak olan "Bulut kültürü ve kitlesel yaratımın gücü"nü anlatacak.

Birleşmiş Milletler Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişimi Küresel Birlik Birimi'nde üst düzey danışman olarak görev yapan Dennis Anderson, sürdürülebilir gelişim, BT teknolojileri, bilgi politikaları, küresel dijital farklar, insan-bilgisayar etkileşimi, multi medya, yapay zeka, matematik, uzaktan eğitim, yeni medya ve e-reklam konusunda araştırmalar yapıyor. Birçok üniversitede eğitmen olarak da görev alan Anderson, Bilişim Zirvesi'10'da "Gelecek 10 yılda CIO'ları neler bekliyor" başlığıyla iş dünyası ve teknolojinin gelecekteki beraberliğinin nasıl şekilleneceğini anlatacak.

Zirve artık "Bölgesel Bilişim Zirvesi" olacak

Bilişim Zirvesi'10, bu yıl Türkiye'nin yanı sıra Makedonya, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Katar vb. ülkelerinden bürokratlar, parlamenterler ve iş adamlarını da ağırlayacak. 10'uncu yılında "Bölgesel Bilişim Zirvesi" misyonuyla yola çıkılan etkinlikte, gelecek 10 yılda da rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen iş profesyonellerini çok önemli konular bekliyor. Turkcell'in ana sponsor olduğu Bilişim Zirvesi'10'da altı bin ziyaretçinin ağırlanması hedefleniyor.

Bilişim Zirvesi'10 da bu yıl Yurtdışı ile yeni iş bağlantıları kurmak için 10'u aşkın çevre ülkeden iş-siyaset dünyasının katılacağı ve işbirliklerinin konuşulacağı Ülkelerarası Parlamenterler Zirvesi ve Devletlerarası E-Devlet Forumu; krizin ardından senaryoların değiştiği dünyada finansal gücü korumak için, bilişimin finans dünyasında yarattığı başarılara ulaşma yollarının anlatılacağı Finansta Bilişim Konferansı; tüm iş süreçlerinin başrolü telekomünikasyon teknolojileriyle fark yaratmak için, güvenlikten verimliliğe kadar birçok önemli konunun işleneceği Telekom Konferansı; elektronik sağlık hizmetleriyle sağlıklı yaşam kalitesinin nasıl artırılabileceği, sektörde dünya uygulamaları ve Türkiye'de yaşanacak değişikliklerin ele alınacağı e-Sağlık/Tele-Sağlık Konferansı; kurumsal rekabette teknolojinin fark yaratan gücünden yararlanmak için, gelecek nesil iş zekasından iş süreçlerinde maksimum verim için doğru dış kaynak kullanımının anlatılacağı 30'u aşkın İş Çözümleri ve Teknoloji Oturumları ve tüm dünyada ülkelerin yeni gücü olan siber savunma stratejilerini anlamak için Savunmada Bilişim Konferansı düzenlenecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun