Genel 04 EKİM 2010 / 06:21

Küresel bakış zirvede şekilleniyor

Bilişim Zirvesi'10, uluslararası konuk konuşmacılarıyla küresel bakış açılarını gündeme taşıyor.

Bilişim Zirvesi'10, uluslararası konuk konuşmacılarıyla küresel bakış açılarını gündeme taşıyor.


Ana Tema Konferansı'ında üç küresel düşünür ve uluslararası şirketlerin tepe yöneticisi olan isimleri, Tema Konferansları'nda o alanda dünyada uzman isimleri ağırlayan Zirve, katılımcılarına da küresel bakış açıları sunuyor. Ana Tema Konferans'ında dünyaca küresel düşünürler, Kevın Kelly, Charles Leadbeaters, Dennis Anderson ve Kaspersky CEO'su Eugene Kaspersky yer alırken Tema Konferansları'nda da pek çok uluslar arası uzman konuk yabancı konuşmacı yer alıyor.

Ana Tema Konferansı uluslararası konuşmacıları

Kevin Kelly: Wired Dergisi'nin efsanevi kurucularından ve editörlerinden ağ ekonomisi ve siber kültür uzmanı. Kelly, Zirve'de genç nesil ve çocukların teknolojinin sunduğu kaçınılmaz geleceğe nasıl hazırlayabileceği ve önzümüdeki on yılda teknolojide büyük çaplı eğilimler konusunda ipuçları veriyor.

Charles Leadbeater: New York Times tarafından yılın en iyi fikrini üreten kişi olarak ödüllendirilen ve İngiltere Başbaşbakanı Tony Blair'in danışmanı ve ilk yönetim düşünürü.Özellikle sanal dünyada oluşan sanal toplulukları ve kültürleri inceleyen Leadbeater da, Zirve'de bulut kültürü temasıyla internet ortamında oluşan tüketici ve üretici profilinin ortaklaşa neler başarabileceğinin ipuçlarını veriyor.

Dennis Anderson: Birleşmişl Milletler BT Danışmanı, teknolojist ve stratejist. Anderson, Zirve'de CIO'ları gelecek on yılda neler bekliyor, CIO'lar gelecek on yılda nasıl bir dönüşüm sergileyeceği konusunda ipuçları veriyor.

Eugene Kaspersky: Güvenlik alanında çok önemli buluşları olan Kaspersky Lab kurucu ortağı ve Kaspersky CEO'su Eugene Kaspersky. Kaspersky, Zirve'de sayısal güvenliğin geleceği konusu ve yeni dünya düzeninde farklılaşan siber tehditlerle nasıl başa çıkabileceği konusunda ipuçları veriyor.

Tema Konferansları uluslararası konuşmacıları

Telekom KonferansıTetra Association Yönetim Kurulu Üyesi Jeppe JepsonAirwawe Uluslararası Hizmetler Müdürü John Lewis

e-Sağlık/Tele Sağlık KonferansıOracle Doğu Avrupa Sağlık Sektörü İş Geliştirme Direktörü Miroslav KoncarVodafone Sağlık Çözümleri Başkanı Joaquim Croca

Finansta Bilişim KonferansıAlman Bankalar Birliği Direktörü Dr. Waldemer Grudzien

Devletler Arası e-Devlet ForumuÖzbekistan UNDP e-Devlet Projeleri Koordinatörü Adham Kucharov-Suudi Arabistan Bilgi Teknolojileri Kurumu, Başkan Yardımcısı Dr. Arwa Yousef Al - AamaAzerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanlığı Stratejik Planlama Bölümü Başkanı İsbendiyar Aliyev Suriye- e-iş Arap Akademisi Başkanı Dr. Mouna HassounÖzbekistan Bilgi ve İletişim Kurumu, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Mr. Sanjar Alimov

Yeni Medya ForumuCD Networks Global Kanallar Direktörü Americo Carvalho

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun