Genel 03 ŞUBAT 2010 / 12:08

"Kültür Köprüleri" sosyal medyada kuruluyor

"Avrupa Edebiyatı Türkiye'de - Türk Edebiyatı Avrupa'da" projesine katılan sanatçılar bloglarda buluştu.

"Avrupa Edebiyatı Türkiye'de - Türk Edebiyatı Avrupa'da" projesine katılan sanatçılar bloglarda buluştu.


Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından finanse edilen "Kültür Köprüleri" programı çerçevesinde Goethe Enstitüsü'nün, Türkiye'nin 24 kentinde ve 8 Avrupa ülkesinde yürütmeye başladığı "Avrupa Edebiyatı Türkiye'de - Türk Edebiyatı Avrupa'da" (European Literature Goes to Turkey - Turkish Literature Goes to Europe) adlı geniş kapsamlı kültür projesine katılan sanatçılar, izlenimlerini projenin blogunda paylaşacaklar.

Son olarak Mersin'de sanatseverlerle buluşan proje, yola çıktığı Mayıs 2009'dan Ocak 2010'a dek; Avrupa'nın 8 ülkesinden konuk yazarları, müzisyenleri, tiyatro sanatçılarını ve film yapımcılarını 17 kente taşıdı. "Yollarda... Avrupa Kültür Haftası Etkinlikleri" başlığı altında gerçekleştirilen etkinliklere katılan sanatçılar projeye, ziyaret ettikleri şehirlere ve Türkiye'ye dair izlenimlerini projenin blogunda, merak edenlere aktarıyor. Etkinliklere ve sanatçılara ait fotoğrafların da yer aldığı blog, blog.goethe.de/yollarda/ adresinden takip edilebilir.

Proje ile ilgili gelişmeleri merak edenler aynı zamanda; sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan da etkinliklere ait fotoğraf, bilgi ve yorumlara ulaşabilirler. Tüm bilgileri kolayca görebilmek için, siteye girerek "Yollarda - EU Literature Goes Turkey/ Turkish Literature Goes Europe" sayfasına kaydolmak yeterli.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun