Genel 05 EKİM 2011 / 15:33

Kullanıcılar sektörün sesi oldu

Farklı sektörlerden bilişim yöneticilerinin tecrübelerini ve beklentilerini ortaya koymak üzere kurgulanan TBV ev sahipliğinde gerçekleşen “Kullanıcının Sesi Forumu”nda farklı sektörlerden CIO’lar tecrübelerini ve gözlemlerini aktardı.

[caption id="attachment_35877" align="alignnone" width="455" caption="Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav"][/caption]

Forum Başkanlığını Vestel Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav’ın yaptığı konuşmacıları arasında Kanadalı Şirket ISU Corp Kurucusu ve CEO’su David Mansilla, Acıbadem Sağlık Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü Kemal Kaplan, Bilgi Teknolojileri Yönetim Danışmanı Hakan Cem Topal’ın olduğu forum, önemli saptamalar ortaya koydu.

Forumu sektörde pek çok kırılım yaşandığına vurgu yaparak açan ve artan kompleks yapılarla bir kırılım noktası yaşandığını belirten Ultav, bu yeni düzenin yüksek oranda organizasyon ve teknoloji kullanımını zorunlu kıldığını ve beraberinde de yeni fırsatları getirdiğini vurguladı.

Teknoloji ve işin artık evlendiği bir yapı oluştuğunun dile getirildiği forumda, CIO’ların teknoloji ve işi çok iyi özümsemeleri gereği de vurgulandı. Son kullanıcı denilen yeni neslin artık şirketlerin hareket noktalarını belirlediği ve kurumların hatta IT yöneticilerinin de bu neslin ortaya koyduğu bu yeni yapıya göre kendini şekillendirmesi gereğinin de dile getirildiği forumda, bu yeni eğilimlerin doğru izlenmesinin önemine işaret edildi.

IT yöneticilerinin farklılık yaratabilecek bir noktada olduklarının da hatırlatıldığı forumda, şirketlerde yaratılan enformatik değerin güvenliğinin bilgi teknolojilerinin içinde yer aldığı doğru kurgularla sağlanması konusuna da dikkat çekildi. Türkiye’nin güçlü yanları olan mühendislik kalitesi, patent sayısı gibi unsurlarını katma değere çevirme konusunda sorun yaşandığının belirtildiği forumda, üretilen katma değerin sürekli hale getirilmesi gereği de vurgulandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun