Genel 20 KASIM 2009 / 09:31

Krizde e-bebek yüzde 30 büyüdü

8 yıldan bu yana bebek ürünleri e-ticaret platformunu sahiplenen anne-bebek ürünleri alışveriş sitesi e-bebek.com, aylık ortalama 1.6 milyon kez tıklanarak büyük bir başarıya imza attı.

8 yıldan bu yana bebek ürünleri e-ticaret platformunu sahiplenen anne-bebek ürünleri alışveriş sitesi e-bebek.com, aylık ortalama 1.6 milyon kez tıklanarak büyük bir başarıya imza attı.


Eylül 2001'de bebek bakımında ihtiyaç duyulan her türlü ürünün pratik ve uygun koşullarda temin edilmesine yönelik çözümü sunma düşüncesiyle kurulan, 2005 yılında ise İstanbul Kızıltoprak'ta ilk mağazasını açarak mağazacılığa geçiş yapan e-bebek, ayda ortalama 222 bin ziyaretçi tarafından 1,6 milyon kez tıklanıyor.

Bünyesinde bebek.com ve Magic Park Bebek Yaşam Merkezi'ni de bulunduran anne-bebek & aile yaşam platformu e-bebek.com, altıncı mağazasını Forum İstanbul'da açtı. Bugüne kadar 3 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyleyen e-bebek Genel Müdürü Halil Erdoğmuş, İzmir ve Antalya'da da mağaza açmayı planladıklarını açıkladı. Ekonomik kriz döneminde yüzde 30 büyüdüklerine dikkat çeken Erdoğmuş, "Sektörde güvenli alışverişin adresi olduğumuz için 2009'da satışlarımız düşmedi ve iki yeni mağaza açarak anne-babalarla buluştuk" dedi.

Sektörde güvenli alışverişin adresi oldukları için 2009'da satışlarının düşmediğini dile getiren Erdoğmuş, geçen yıl 15 milyon TL olan cironun 2009 yılında 20 milyon TL olarak gerçekleşmesini beklediklerini, 2010 için hedeflerinin 30 milyon TL olduğunu söyledi. Tüm dünyada 90'dan fazla ülkede üyeleri bulunduğunu belirten Erdoğmuş, e-bebek.com ve bebek.com'un yurt dışından en çok sırasıyla Almanya, ABD, İngiltere, Hollanda, Fransa, Belçika, İsviçre, Rusya ve Bulgaristan'dan ziyaret aldığını vurguladı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun