Genel 29 EYLÜL 2009 / 10:20

"Kriz şirketleri düşünmeye teşvik ediyor"

IBM Türk, düzenlediği toplantıya “Akıllı Dünya”ya giden yolda yazılım sektörünü nelerin beklediğini paylaştı

IBM Türk, düzenlediği toplantıya “Akıllı Dünya”ya giden yolda yazılım sektörünü nelerin beklediğini paylaştı


IBM Türk, “Akıllı Dünya”ya giden yolda yazılım sektörünün nasıl değişip geliştiğini ve gelecekte sektörü nelerin beklediğini, Radisson SAS Otel’de gerçekleştirdiği buluşmada basın mensuplarına aktardı. Yazılım sektöründe 2009 yılında yaşananlar, ekonomik krizin etkileri ve 2010 yılı beklentilerinin konuşulduğu toplantıda sunumu IBM Yazılım Satış Müdürü Server Tanfer gerçekleştirdi.

Tanfer, ekonomik krizin iş yaşamına etkilerine değinerek, “Kriz, 2009’da şirketleri yeniden düşünmeye teşvik etti. Bilgi teknolojilerinin işe etkisinin ve yasalarla uyumluluğunun önemini ortaya çıkarttı. Şirketler, rekabetçi olabilmek için hizmet kalitesini artırmak zorunda kaldı. Şirketlerin, ürün ve hizmetlerini tekrar gözden geçirmeleri, riske ve finansal durumlarına odaklı yatırım yapmaları gerekiyor.” dedi.Toplantıda, dünyanın her geçen gün daha akıllı hale geldiğine dikkat çeken Tanfer, “Artık iş yapış şekilleri, süreçler, sistemler, ürünler, hizmetler, kısacası her şey akıllı geleceğe hazırlanıyor. IBM olarak biz de ‘Akıllı Dünya’ vizyonumuz çerçevesinde, alt birimlerimizde birçok çalışma yürütüyoruz. IBM Türk’ün yazılım portföyü, kriz yönetimiyle ilgili ürettiği akıllı çözümlerle, şirketlerin maliyetlerini azaltmasına, kaynaklarını daha etkin kullanmasına ve yeni pazarlar bulmasına yardımcı oldu. Dünya lideri yazılımlarımızla, sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek çözümler sunmaya devam edeceğiz” dedi.Yazılım sektörünün 2009 yılını değerlendiren Tanfer şöyle devam etti: “Ekonomik kriz, kurumların, iş yapma biçimlerini değiştirme konusunda arayışlara yönelmesine sebep oldu. Bunun yazılım sektörüne geri dönüşü, ilgi ve talep patlaması şeklinde yaşandı. IBM Türk olarak, 2009 yılında, şu ana kadar hem gelir hem de kadro açısından büyüdük. Yazılım portföyümüzü zenginleştirmeye devam ettik ve pazarın gelişmine katkıda bulunduk. 2. yarıda büyüme hedefimiz devam ediyor. Pazara bakacak olursak, entegrasyon çözümlerinin gelişmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra en hızlı gelişim alanlarından biri veri etrafında olacak. 2010’da daha hızlı büyümek için güçlü nedenler var. Krizin etkilerinin azalmasıyla pazarın da büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz. IBM olarak yatırımlarımız devam edecek. Her sene gerçekleştirdiğimiz geleneksel IBM Yazılım Zirvesi 2009 etkinliğini, 15 Ekim’de Ankara’da ve 22 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun